16 Şubat 2018 Pazar
İSMAİL SARI
Kadın; Avrupa’da Cinsel Nesne, Türkiye’de Kutsal Annedir

Medeni ülkeler diye peşine düştüğümüz batı ülkeleri, sadece cinsel hevesleri uğruna kadına Allah'ın verdiği kutsal anneliği unutturarak, maddi birer nesne gibi görmeğe başlayınca, anneye dayalı olan kutsal aile yuvası da başlarına yıkılmış; sağlıklı nesil yetişmeyince gelecek endişesi sarmış aklı başında olanları.

         Ekonomik özgürlük teraneleri ile kadınları para peşine düşürünce, hayatın her tarafına para penceresinden bakarak, asıl annelik kutsal görevini ve "Yuvayı dişi kuş yapar" prensibini tAaa gerilere atmak zorunda kalan anneler, Allah'ın kutsal saydığı AİLE yuvasını erkeklerin başına yıkınca, ne çok şeyler kaybolmuş ve artık geriye gelmiyor.Öyle çok perişan ki Avrupalı, onulmaz dertlere düşmüş.Kaybettiklerini kovalıyor ama, emekler boşuna.Kör-topal var olan gençlik de uyuşturucu tüccarlarının kölesi olmuş, belAlar birbirini kovalıyor.Paranın herşey olduğunu sanan Avrupalı, görmüş ve yaşayarak inanmış ki para, her derdin devası değilmiş. Para ve silahı kullanmaya, akıllı adam lazım. Dün, 15 Temmuz olaylarında tankın altına yatan, silaha meydan okuyan ve kutsal islAm ailesinde yetişmiş iman timsAli Anadolu insanını seyreden Avrupalı insanı, delilere dönmüştü.Bugün, güle-oynaya AFRİN, vebenzerlerine koşan, ölüme meydan okuyan Anadolu gençliğini görünce ÇILGINA döndü.Para ile kiralanmış asker ve ordulardan ne beklenebilirdi? Bunu görüyordu aklı başında olan Avrupalılar.Kafa gerisindeki düşmanlıkların asıl nedeni buydu.Amerikalısı da Avrupalısı da aynı hastalığın müptelası.Bunun için islAm alemini birbiri ile boğuşturuyorlar.Ama, güneş doğmak üzere.Çok yakında Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçelilerin sayısı çığ gibi çoğalacak islAm dünyasında.İki liderin birleşmesini az-şey sanmayalım.Bunlar, Büyük Allah'ımızın çok büyük bir lütfudur.Gelecek bizim, elbet bizimdir.Ümit var olalım, ebed bizimdir.

              Sevgili Dostlar!

            Kadınlar günü, Anneler günü, Babalar günü, Yaş günü gibi; Kapitalizmin akar kanalları olan yaldızlı para oyunlarının tek amacı, hayata para penceresinden bakmayı özendiren israf kanallarıdır.Bunlara özenen birçok dar gelirli Anadolu ailesine vurulan darbeyi artık görmeliyiz. Varlıklı aile sahibi olan müslümanlar, bu konularda üzerlerine düşen toplumsal görevleri yapmalıdır.Yani çoluk-çocuğunu kötü örnek olmaktan sakındırmalıdır.Daha açık bir ifade ile, kutsal Anadolu ailesine darbe vurdurmayalım.Kutsal Anadolu ailesinin ürünü olan, tankın altına yatan gençleri de, ölüme güle-oynaya giden gençleri de, Avrupalılar gibi uzayda ararız ama, bulamayız.

            Çünkü kutsal aile, bizim eserimiz değil,Yüce Allah'ın yaratma gerçeğidir.Şöyle anlatıyor:

            "İçinizden, kendileri ile huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda sevgi ve rahmet varetmesi, Allah'ın varlığının delillerindendir.Bunda, düşünenler için dersler vardır." (Rûm sûresi, ayet:21)

            "Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir bayandan yarattık... (Hucûrat sûresi, ayet:13)

            Kutsal aile inancımız, dinimizin ve Allah'ımızın bir öğretisidir. Korumak ve kollamak, milletimizin bekası için zorunludur.

 

            Saygı, Sevgi ve selamlarımla...Bu Haber 890 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI