3 Mart 2018 Pazar
ARİF TAKICI
Yeşilay Haftası Ve Bağımlılık

Bu haftaki yazımı,  01-07 Mart Yeşilay haftası olması münasebetiyle bağımlılığa ayırdım.

Yaklaşık 24 yıldan bu yana Ünye Yeşilay Temsilcilik görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım.

Böyle kutsal bir görevi ifa ettiğim için son derece mutluyum. Rabbim inşallah mükAfatını ahirette versin.

Yeşilay Cemiyeti Genel Merkez Yönetim Kurulunun aldığı karar üzere Ünye Temsilciliği ile birlikte Türkiye de 35 tane Yeşilay Temsilciliği kapanmıştır.

Tabi kapanış tarzına bakıp, beraber çalıştığım Merhum Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanım Selahattin Kaptanağası'na bir defa daha Allahtan rahmet, pek saygı duyduğum önceki birkaç Genel Başkanıma da sağlık diledim.

 Neden kapanış tarzına bakıp dedim?   Yıllarca ben ve benim gibi gönüllü Yeşilaycı olarak hiçbir karşılık beklemeden okullar ve değişik kurumlarda konferanslar veren ya da düzenleyen, işinden vaktinden fedakArlık yaparak sadece Allahlın rızasını kazanmak ve bu uğurda gençlerin kötü alışkanlığının önlenmesine bir nebze de olsa katkı sunmak için çırpınan Temsilcilikler kuru bir teşekkür bile çok görülerek kapatılır mı?

Peki, yerine ne koydunuz? Sadece İllerdeki Şubeler ya da bağımlılıkla ilgili görevlendirilen rehberlik öğretmenlerinin çalışması.

Yeterli mi? Asla!

Tam olarak gönüllü olmayan, maaşını alan ve mutat görevini ifa ederken Yeşilay ekseninde okullarda bağımlılığın önlenmesi noktasında görevlendirilmiş olan ( vefakAr öğretmeleri tenzih ederim)öğretmenler, gönüllü olarak bu işe kendini vermiş Yeşilay temsilcileri ile kıyaslanabilir mi?

Ben Yeşilay Temsilciliğini Yeşilay Genel Merkezinin değil, Allah'ın rızasını kazanmak için sürdürdüm.

Dolayısıyla, Yeşilay Temsilciliğim sona erdi diye küsüp bir kenara çekilecek değilim.

İdrak ve vefa denklemi istikametinde bağımlılık ile ilgili çalışmalarımı devam ettireceğim.

Okul ve diğer kurumlar,  fabrikalar toplu işyerleri nezdinde konferanslar düzenlemeye devam edeceğim.

Bu itibarla,  Kamu ya da özel kurumlar benden bağımlılık anlamında ne şekilde ortak çalışma isterlerse, ben onlarla adım atmaya hazırım.

Bağımlılık ve uyuşturucu kültürü konusu ülkemizin başında öyle b ir bela ki, milli ve vatansever duruşu olan herkesin b u belanın def'i ile ilgili olarak elinden gelen her şeyi yapması lazım.

İşte ben, ölünceye kadar tam da bunu yapacağım!

Bunu yapmak için Yeşilay'ın resmi temsilcisi olmam gerekmiyor. Bunu gönüllü Yeşilaycı olarak sürdüreceğim.

Bunu ben diyenlerle de sürdürmeyi düşünmüyorum. Biz diyenlerle her zaman varım.

 Bu savaşta iş olsun kabilinde olanlarla değil, samimi olanlarla varım.

Çünkü bol konuşma soslu toplantıların değil, saha adamıyım.

Ben birkaç çalışmayı lansa edip toplumda imaj yaratmanın ve vay be büyük işler yapıyorlar dedirtmenin değil, Türk gençliği için hakikaten bir şey yapmanın sevdasındayım, derdindeyim.

Eğer bahsetmekse konu neler yapıldığından, 24 yıldır Yeşilay temsilcisi olarak yaptığım çalışmalar binlerce sayfalık klasör olur.

Ben Yeşilay Temsilcisi olarak ter döktüm,  bu dünya da karşılığını konferans verdiklerim gençlerle yıllar sonra karşılaştığım zaman gördüğüm güzel duruş ve davranışlarımdan aldığım mutluluk olarak aldım. İnşallah Allah öbür Dünya'da da mükAfatımızı misliyle verir.

 

 

 Bu Haber 547 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI