16 Mart 2018 Pazar
İSMAİL SARI
Selânik Çevirmesi

Toplumda bazı şımarık insanlar olur; bu şımarıklar davranışları ile çevrelerini rahatsız ederler. Şımarık oluşlarının nedeni ya zenginliğe dayalı para şımarıklığıdır, ya şöhret şımarıklığıdır, ya da aile çevresi veya arkadaş çevresinden alınan güç şımarıklığıdır. Şımarıklar, bir süre etraflarını rahatsız ettikten sonra, bir nedenle sonları çabuk gelir. Çünkü her kötü davranış bir zulümdür. ZAlimlerin sonu kesiktir. “ZAlimin zulmü varsa, mazlumun Allah'ı vardır .”

Yazımı başlığından faydalanarak, biraz anladınız ki, bu yazının Yunan komşumuzla bir bağlantısı olacak. Yunan komşumuz, Nato bağlantısı ile ABD ve AB bağlantılı olarak büyük güçlerin yanında yer almaktadır. Ağırlıklı olarak Ortodoks mezhebine bağlı olmaları nedeniyle de Rusya ile yakınlık kurarak ikinci bir güçlü devletin yanında yer alıyorlar. Rusların büyük çoğunluğu da Ortodoks mezhebine bağlıdır. İşte bu nedenlerle Yunanlılar, bizim devletler arası siyasetimizde “AVRUPA'nın ŞIMARIK çocuğu” dur. Kendilerince bir boşluk buldukça, bizi rahatsız etmekten hoşlanıyorlar. Çok dikkate almasak da, bu şımarık çocuğun davranışları, bizi rahatsız ediyor.

Yunanistan nesine güveniyor ki, Kardak kayalıklarında, Ege adalarında, Kıbrıs adası etrafında bizi rahatsız edecek manevralar yapıyor ve kaba tabiri ile bize HAVA atıyor? ABD Altıncı Filosu nezaretinde Akdeniz'de petrol ve doğalgaz araması yapacakmış. Bu, ne cür'ettir? Dedelerinin İzmir sularında helAk olduğunu ne çabuk unuttular. Biz millet olarak arkadan vurmayı, fırsatçılığı ve gammazlamayı asla kendimize yakıştırmayız. Bunların kendimize yapılmasını da hiç mi hiç sevmeyiz. Bu şımarık çocuğa, bizim bu hassasiyetimizi birileri söyleyiverse.

Afrin, şuanda çembere alınmış durumda. Çok kısa süresi kaldı. Afrin çevirmesinden sonra bir de SELANİK çevirmesi yapsak mı; ne dersiniz? Mustafa Kemal'in aile mirasını alırdık. Bir düşünme ve istişarede fayda var.

      Saygı, sevgi ve selAmlarımla...Bu Haber 2173 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI