11 Aralık 2008 Pazar
ARİF TAKICI
Merhaba
Merhaba, günlük neşriyata atılım yapan Ünye Kent Gazetem! Merhaba güzel Ünye kentinin güzel insanları !

Tebrikler, profesyonel  gazetecilik formatında çalışmalara imza atan Ali  ÖZTÜRK  ve  Musa KIROĞLU ! Sizleri içtenlikle tebrik ediyorum. Başarılarınızın sevincini yüreğimde hissediyor ve bu başarılarınızın  hayırlara ,yeni ufuklara açılmanıza vesile olmasını diliyorum .

Günlük çıkan ÜNYE Kent Gazetesi hepimize hayırlı olsun..Tabi, yeni ufuklara pencere açan bu başarının mayası ,kendini aşmışlığın birikiminden geliyor. Gazetemizdeki yazarlarımız, gerçekten birikimli değerler ... Bu haklarını zaten siz değerli okuyucular teslim ediyorsunuz. Diğer yandan ifade etmek isterim ki, gazetemizin sahibini en az yirmi yıldır tanıyorum. Kendisini çok iyi yetiştirmiş profesyonel  ve dobra bir gazetecidir . Yani, bu  işin temelinden süzülerek, gazeteciliğin her evresini yaşayarak gelen bir kıymettir . Genel Yayın  Yönetmenimiz  Musa KIROĞLU'na gelince; kendisi Üniversite yıllarından bu yana gazeteciliğin içerisinde  olan, edebiyatçı, eğitimci ve son derece mükemmel yetişmiş, Ünye'ye mal olmuş bir  değerdir . Onursal  Genel yayın Yönetmenimiz Yaşar KARADUMAN  ise; Ünye için bir kıymettir .Yazılarını arşivleyip saklamanızı tavsiye ederim!!  Mümtaz şahsiyet  KARADUMAN, askerlik öncesi gençlik yıllarında matbaa kokusunu almış    (gerçi hala genç ) kurşun harflerle yazı dizilimleri yapıldığı yıllarda gazeteciliğe başlamış, araştırmaları ile Ünye tarihine ışık tutmuş  mütevazi  ve seçkin bir Beyefendidir.

Değerli okuyucularım; Şirin Ünye ve  Ünye Kent Gazetesi, sadece ilçemizde çok okunan gazete değil, ülkemiz genelinde ve  Avrupa ‘da , hatta Amerika  ve Avusturalya'da  okunan bir gazetedir! Bunu ben yakinen biliyorum, zira, yurt içi ve yurt dışında yaşayan bir çok dostum, gazetemizi gerek ellerine geçtikçe, gerekse internetten takip ettiklerini bana özellikle söylediler.

Tabi, ağaç nasıl can suyuyla hayat buluyorsa, gazetelerde okurlarıyla hayat bulur! Bu bakımdan değerli okurlarım, sizler gazetenize sahip çıkıp can suyu olursanız, gazeteniz de size layık olma gayretiyle  günlük  neşriyatını  verimli bir format ölçeğinde  sürdürecektir.

Sonuç olarak, yerel gazeteler önemlidir ,gözümüz kulağımızdır ,kendimiz içinde İlçemiz içinde elzemdir ! 

 NUMAN KURTULMUŞ .. Saadet Partisi Genel Başkanlığı'na seçilen ,Ünyeli  hemşerimiz  Profesör. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ â€˜u  canı gönülden kutluyor,  çalışmalarının Ünyemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Numan Bey'le, Saadet Partisi  İstanbul İl Başkanlığı yaptığı dönemde Ünye'ye  geldiğinde tanışmış, davetim üzerine  Flaş Radyo'daki programımda sohbet etmiş idik. Bu bakımdan ifade etmek isterim ki, hemşerimiz Sayın KURTULMUŞ, mükemmel yetişmiş bir değerdir! Tabiî ki kendisiyle gurur duyarız ve ülke  yönetiminde  söz sahibi olmasını temenni ederiz. Ülkemizdeki siyasal konjonktür, her ne kadar Saadet Partisi'nin yelkenlerine hava sirkülasyonu yapmıyorsa da, ben, Numan  KURTULMUŞ'un  Başkanlığında  Saadet Partisi'nin politik çıtasının yükseleceğine ve eski gücüne ulaşacağına inanıyorum. Ünye'deki  İlçe Başkanı Veysel İLHAN  ve  Başkan yardımcısı  Özgür ŞAHİN'i  yakinen  tanıyor, her iki genç kardeşlerimin de, Genel  Başkana  layık birikim, tevazu ve  azim içerisinde olduklarını biliyor, Ünye'ye önemli hizmetlerin getirilmesine vesile olacaklarına inanıyorum. Refah-Yol Hükümeti döneminde yaptığı kısa  dönem Milletvekilliği sırasında Sn. Hasan Öz'ün önemli derece performans gösterdiğini, Ordu'nun kalkınmada öncelikli yöreler kapsamına alınmasındaki hazırlıklarda çok büyük katkısının olduğunu izleyen ve bilen biriyim! Bu  bakımdan, Sayın Hasan ÖZ  kardeşimin, Sayın KURTULMUŞ  tarafından Genel Merkez'de çok  önemli görevlere getirileceğine inanıyorum. Saygılarımla…

 Bu Haber 1781 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI