Sağduyu galip geldi

İSMAİL SARI
15 2010 Pazar
Okurlarımızdan, muhalefetin paralelinde irade beyanında bulunmuş olanlar vardır; elbet ki olacaktır. Hemfikir olduğu partisinin irade bayanına uygun davranması, vatandaşın kusuru değildir. Vatandaş, sadece kendi kişisel politik hırsları uğruna yanlışa yönlendiren politikacıların kurbanı olmuştur. Bunu halkımız, genel seçimlerde muhalefeti sandığa gömerek düzeltecektir. Muhalefet partilerinin merkez yönetimlerinde, bu “EVET-HAYIR” oylaması sonuçlarına göre yeni gelişmelerin olabileceğini tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

“Bundan sonra ne olacak?” sorusuna gelirsek; muhalefetin iddia ettiği gibi “memleket karanlığa mı “ gömülecek, yoksa aydınlık yarınların temelleri mi atılacak? Bunu elbet zaman gösterecek ama “Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir.” prensibi geçerliliğini devam ettirmektedir. Sağduyulu halkımızın iradesi, ülke yönetimini “Keyfiliğe” bırakmamak konusunda son derece güçlüdür. Hani o “367 ucubeli kaos talepleri” nerede kaldı? “biz ne dersek o olur” havalarını halk nasıl cevapladı? Hepsini sildi süpürdü. Ülke istikrarını yerli yerine oturttu. Bu seferde öle oldu.

Mustafa Kemal’in “Halk iradesine” bıraktığı ülke yönetimini görmezden gelerek kendi iradelerini halkın üzerinde görenlere bu halk, kaç defa daha ders verirse akıllarını başlarına toplayacaklar? Daha fazla uzatmamalarını tavsiye ederek yazımızı noktalıyoruz.
Bu Haber http://www.unyekent.com/arsiv/koseyazi/print.php?kyazino=1621 Adresinden 24.10.2020 Tarihinde Yazdırılmıştır.