İlklerin Başkanı Sayın Arpacıoğlu...

İSMAİL SARI
31 Ocak 2012 Pazar

Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ARPACIOĞLU, çığır açmak isteyen, önderlik yapmayı seven, yenilikçi, Tevfik FİKRET’in ifadesi ile “Doğru bildiği yolda tek başına da olsa yürüme” cesareti gösteren, ilkleri seven bir insan. Güzel Ünye’mize gerçekten çok güzel hizmetleri oldu ve devam ediyor. Bizler de (meclis üyeleri olarak) çalışan, sevilen bir başkanın ekibinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Takdir ediyoruz ve destek veriyoruz.


Peygamberimiz (s.a.v.)’in bulunduğu bir toplulukta sahabe (Peygamberimizi, Müslüman olarak hayatında görenler) den bir kişi, o toplulukta bulunan birini yüzüne karşı överken Peygamberimiz o kişiye “Yeter, öldürdün” diyerek azarlamışlardır. Ben de bu ölçülere dikkat ederek yazmağa çalışıyorum. Zamanımızda tanıtım çok önemli. Birçok değerler, yeterince tanıtım yapılamadığı için üzeri örtülüyor ve köreltiliyor. Siyasette bu durum, daha fazla oluyor. Piyasada olsun, gazete köşelerinde olsun, kalemini eline alan yazıyor. Öyle çirkin karalamalar yapılıyor ki, “pes doğrusu” demek zorunda kalıyoruz. Böyle bir ortamda, atalarımızın ifadesiyle “Yiğidi öldürsek de hakkı gasbedilmesin” diye doğruları dile getirmeğe çalışıyoruz.


Ve sayın ARPACIOĞLU’nun, 26 Ocak 2012 Perşembe akşamı Ünye Merkez Büyük Camide yatsı namazını müteakıben “Merhum (erkek ölü) ve merhume (bayan ölü) belediye başkan ve mensupları” için okuttuğu mevlit merasimini bir ilk, bir vefa örneği ve bir hamiyetperverlik olarak değerlendiriyor sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz.


Çok değerli müftümüz Aydın YIĞMAN ve mesai arkadaşları, hocalarımıza da ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Müftümüz dua ederken ne sağcı dedi ne solcu dedi; herkese ortak olarak dua etti. İslamın özelliği ve güzelliği buradadır. Ayrımcılık yoktur; birleştiricilik vardır. Bu nedenle sayın başkanımızın bu örnek davranışını önemsiyoruz.


Saygı, sevgi ve selamlarımla…

Bu Haber http://www.unyekent.com/arsiv/koseyazi/print.php?kyazino=3220 Adresinden 24.10.2020 Tarihinde Yazdırılmıştır.