Seçim mi, geçim mi ?

İSMAİL SARI
29 Kasım 2013 Pazar

Vatandaşımız artık geçimin seçimlerle doğru orantılı olduğunu çok güzel öğrendi. Başarılı yöneticilerin, kolay geçinme yollarını açtığını; beceriksiz yöneticilerin ise var olan geçim yollarını bile kapattığını, yaşayarak gördü ve öğrendi. Kasım 2002 öncesi yöneticilerinin beceriksizliği nedeniyle dibe vurmuş ülke ekonomisi ve buna bağlı olarak kapanan geçim kaynakları; 2003 ve sonrası Ak Parti yönetimi ve tek parti, güçlü iktidarının olumlu sonuçları ile açılan geçim kapılarını karşılaştıran vatandaşımız; uzun süre iktidarda olan ve yıpranması gerektiği halde daha güçlü duruma yükselen Ak Partiye akın etmektedir.  Yerel yönetimler için aday belirleme dönemindeki Ak Parti aday adaylarının çokluğu, bu gerçeği çok net olarak göstermektedir. Ana muhalefet Partisi olan CHP’nin Ünye’miz için Belediye Başkan adayı henüz belli değil. Veya ben duymadım.


 


Memleketimiz, her an dört mevsimin yaşandığı bir özelliğin taşıyıcısı olarak her yönüyle çok zengin bir konumdadır. Kötü yöneticilerin elinde müflis (iflas etmiş) ülke, iyi yöneticilerin elinde süper ülke durumunda olabiliyor. Küçük bir örnekle bu iddiamı ispatlamak istiyorum.


 


2001 yılında ilk defa Almanya’ya gittiğim zaman oradaki sağlık kuruluşlarındaki temizliği, disiplini, hasta bakımındaki inceliği ve güzelliği görünce, memleketimdeki sağlık kuruluşları ile karşılaştırdım ve çok utandım. Ak Parti yönetimindeki Türkiye’mde yapılan olağan üstü yenilik ve devrim niteliğindeki gelişmelerden sonra 2010 yılında Almanya’ya tekrar gittiğim zaman, tekrar bir karşılaştırma yaptım ve güzel ülkemin bir çok konuda olduğu gibi sağlık konusunda Almanya’yı solladığını gördüm.


 


Sonuç olarak diyorum ki, benim güzel ülke’min insanları artık kara kara geçim derdini düşünmeyi bertaraf etti ve seçim döneminde, işe yarayan yöneticileri işbaşına getirmek için seçimle yakından ilgileniyor. Haydı hayırlısı diyoruz.


 


Saygı, sevgi ve selamlarımla…


                                                                       
Bu Haber http://www.unyekent.com/arsiv/koseyazi/print.php?kyazino=4814 Adresinden 24.10.2020 Tarihinde Yazdırılmıştır.