Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Akçay’daki uluslararası enerji yatırımına iş başvurusu başladı
Akçay’daki uluslararası enerji yatırımına iş başvurusu başladı
26 Aralık 2008 Cuma 10:05
Lehman Brothers ve Turcap Investments gibi iki uluslararası devin de ortak ortak olduğu Borasco Elektrik, 1 milyar dolar yatırımla Akçay’da 890 megavatlık doğalgaz kombine çevrim santralı kurmak üzere 450 dönüm arazi aldı ve çalışmalara başladı.

Borasco Elektrik firmasının santral kuruluşu sırasında çalıştıracağı personel için Ünye’de 250 yataklı otel kiralamak üzere arayışlarını sürdürdüğü, Ünye’de 250 yatak kapasiteli tek otel bulunmaması üzerine birkaç otelle anlaşma yapılmasının gündeme geldiği bildirildi.

2010 yılı sonunda elektrik üretimine başlayacağı bildirilen santralin kuruluş aşamasında 900 kişinin, üretime geçtikten sonra ise 100 kişinin istihdam edileceği öğrenildi. Çalışmak isteyenlerde önceliğin bölgede yaşayanlara verileceği belirtilerek, vasıflı, vasıfsız iş başvuru taleplerinin alınmaya başlandığı ve çalışmak isteyenlerin info@borasco.com adresine elektronik postayla başvurmaları istendi.

Doğa ve insan sağlığı için ciddi tehlike oluşturan termik ve nükleer santralin aksine çevre dostu olduğu iddia edilen doğalgaz çevrim santraline karşı şüpheyle yaklaşan çevreci kuruluşlar, ÇED raporu toplantısında bölgede santral yapımına karşı çıktılar.

Borasco Elektrik Akçay’da 890 megavat kurulu güce sahip doğalgaz kombine çevrim santralı kuruyor.

Konuyla ilgili olarak Borasco elektrikten yapılan açıklamaya göre; Akçay’da kurulmasına karar verilen santral için her türlü izin alındı. Akçay’da Samsun karayolu kenarında deniz istikametine doğru 450 dönüm arazi santral kurulması için bölgedeki arazi sahiplerinden satın alınarak parası ödendi. Samsun’da Mavi Akım doğalgaz boru hattı çıkış noktasına yakın olması nedeniyle tercih edilen bölgede inşa edilecek proje için 1 milyar doların üzerinde yatırım yapılacağı öğrenildi.

Açıklamada, kurulacak enerji santralında, Türkiye’de ilk defa son teknoloji ürünü olan General Electric 9FB ekipmanlarının kullanılacağı, proje inşaatının bu yıl başlamasının ve santralın 2010 yılının sonunda faaliyete geçmesinin planlandığı belirtildi. Açıklamada, santralın yüksek verimliliği ve düşük emisyon değerleriyle uzun yıllar boyunca Türkiye enerji sektörünün önemli bir yapı taşı olacağı da kaydedildi. 

Yapılan açıklamada; santralin yapım aşaması sırasında 900, hizmete açıldıktan sonra ise, 100 kişinin istihdam edileceği belirtilerek çalışacak elamanların bölge insanları arısandan seçileceği belirtildi. Firmaya vasıflı, vasıfsız iş başvuru taleplerinin alınmaya başlandığı belirtilerek, çalışmak isteyenlerin info@borasco.com adresine elektronik postayla başvurmaları istendi.ÜNYE Kent
YORUMLAR
Başlık : eksik bilgi Tarih : 14 Aralık 2012 / Pazar Üye Adı :hikmet arar
haberde belirtilen sanayi kuruluşuna yapılacak olan iş başvuruları hangi e posta adresine yapılacak. Adrese hangi kaynaktan ulaşa biliriz.
Başlık : MAİL ADRESİ FAAL DEĞİL Tarih : 24 Ocak 2012 / Pazar Üye Adı :sinan altun
Galiba Mail Adresi Faal Değil Mailler Gitmiyor Çünkü.