Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çakırtepe 1. yılını geride bıraktı
Çakırtepe 1. yılını geride bıraktı
27 Aralık 2010 Pazartesi 09:43
Ünye’nin ilk özel hastanesi olarak hizmete giren Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi bir yılı geride bıraktı. Yoğun ve başarılı geçen bir yılı gerinde bırakan Çakırtepe Hastanesi personeli ve davetli misafirler düzenlenen kutlama gecesinde bol eğlendiler.

Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi’nin 1. yıl dönümü kutlandı. 24 Aralık Cuma günü saat 19:30’da Halil Efendi tesislerinde düzenlenen 1. yılı kutlama programına Ünye Sağlık Grup Başkanı Çetin Gündoğdu, Çakırtepe Hastanesi ortakları, Ünye ve çevre ilçelerdeki doktorlar ve eczacılar, Çakırtepe Hastanesi doktorları ve personeli katıldı.

        Program Çakırtepe Hastanesi”ni ve doktorlarını anlatan bir slayt gösterisiyle başladı. Bu arada geceye katılan misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Çakırtepe Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Davut Durak, yaptığı açılış konuşmasında 1. yıl kutlamasına katılan misafirlere teşekkür etti. Davut Durak’ın konuşmasının ardından Çakırtepe Hastanesi’nin bütün ortakları bir araya gelerek birinci yıl şerefine yapılan pastayı İşadamı Hasan Durak ile birlikte tarafından kestiler.

Ardından davetlilere eğlenceli anlar yaşatan Sanatçı Kaptan Yılmaz sahne aldı. Hastane Başhekimi Ufuk Ercan, duygularını şu şekilde ifade etti: “5 yıl önce fikri temelleri atılan Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi, bugün gelinen noktada senede 180 bine yakın poliklinik hizmeti vermekte ve 5 bin’e yakın ameliyat gerçekleştirmektedir. Bünyesinde çalıştırdığı 240 personeliyle istihdam yaratmakta ayrıca bölge ekonomisine ciddi bir katkıda bulunmaktadır.     Böylesine büyük ve zor bir yatırıma girişme cesaretini gösteren dokuz ortağın arasında olduğum için mutluluk ve gurur duyuyorum. Ayrıca gece gündüz, sabırla hiç durmadan çalışan doktor hemşire ve diğer sağlık çalışanları ile idari ve teknik personelimizle gurur duyduğumu belirtmek isterim. Sonuç olarak bizler ilgi, bilgi, teknoloji, saygı ve sorumluluk ilkelerimizden ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz”

Hastaneye ilişkin şu bilgileri verdi:

“Hastanemiz 7 yataklı 2. Basamak genel yoğun bakım ünitesi, 4 yataklı 2. Basamak yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 3 yataklı koroner yoğun bakım ünitesi ile birlikte toplam 62  yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Dahiliye, göğüs hastalıkları, üroloji, kadın hastalıkları ve doğum, genel cerrahi, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kardiyoloji, nöroloji,  göz hastalıkları, kulak-burun-boğaz, ortopedi ve travmatoloji, beyin- sinir cerrahisi, dermatoloji, ağız diş ve çene hastalıkları, diyetisyen, odiyometri bölümleri ile ayakta ve yatarak tedavi hizmetleri verilmektedir.

Modern donanımlı 4 adet ameliyathane salonu ve iki anestezi uzmanı ile ameliyathane, Gastroskopi, kolonoskopi, bronkoskopi, sistoskopi, endoskopi bölümü,

Radyoloji bölümü: MR, Tomografi, Kemik dansitometresi, Momografi, Dijital röntgen, Renkli Doppler, 4 boyutlu ultrason cihazı ile; EEG, EMG, Görme alanı, İşitme testi, ayrı ayrı birimler halinde modern donanımlı iki fizyoterapist ile hizmet veren fizik tedavi  ve rehabilitasyon salonu, teknolojik olarak tam donanımlı, güvenilirliği kalite belgeleri ile kanıtlanmış laboratuar bölümü, modern donanıma sahip doğum salonu, allerjik rinit tedavisinde kullanılan rihinolight yöntemi, 2 adet diş hekimi ile hizmet veren diş ünitesi.

5 doktor ile 7 gün 24 saat acil servisi ile hizmet veren ilçemizin ilk ve tek özel hastanesidir.”ÜNYE Kent Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.