Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Fatih Güzel Ünye’de 3. Sergisini açtı
Fatih Güzel Ünye’de 3. Sergisini açtı
25 Mart 2011 Cuma 13:12
Karikatürist Fatih Güzel geçen yıl doğum yeri olan Ünye’de açtığı ilk iki sergiden sonra yine üçüncü sergisini de Ünye’de açarak eserlerini Ünye halkı ile buluşturdu.

Karikatürist açmış olduğu ‘’Bir Damla Tebessüm” ve “Emfati ‘’ adlı sergilerinden sonrada üçüncü olarak ‘’Semfatik’’ adını verdiği sergiyi Ünye halkı ile buluşturdu. Fatih Güzel sergisine koyduğu isimle de Ünye halkının ilgisini çekmeyi başardı. Güzel sergilemiş olduğu bu serginin adını Semfatik Koymasını şöyle açıkladı:’’ Yaptığım eserler karikatür olduğu için mizahi bir isim koymak istedim, İnsanlardaki sempatiklik duygusunu düşünerek ten ‘Sem’ ve kendi ismim olan Fatihi de ‘Fatik ‘ olarak değiştirerek ‘Semfatik’ yaptım karikatürlerim bu isim dolayısıyla da insanların merakı üzerine büyük ilgi gördü’. Bu Sergide 110 karikatürüm var 40 tanesi Ünyeliler için özel çizilmiş, Ünye’nin insanını, mahallelerini, konuşmalarını, kültürünü yansıtan çizimler yaptım.7’den 70’e Ünye’den doğup büyümüş hayat kesitlerini anlattım bu karikatürde. Sergiyi gezen herkes buradan hayatından bir kesit bulduğunu, eski anılanın gözlerinde canlandığını söyleyerek ayrıldılar. eserlerimin çoğu Türkiye ve dünyada olan olaylarla alakalı global bir sergi.

Nisan ayı içinde Almanya’nın 3 şehrinde bu serginin devamıyapacağım. Avrupa Türk Toplumu Derneğinin düzenlemiş oldukları program üzerine Almanya’nın Hamburg, Berlin ve Köln şehirlerinde sergimiz yapılacak. Almanya’ya gitmeden önce böyle bir şey yapmak istedim, eserlerimi önce Ünye halkı ile paylaşmak istedim. Ünye’nin kültürünü yansıtan, içerisinde fındığın, sahilimizde bulunan iskele ve ambarın, mısırın, hamamın vs. bulunduğu çocukların kültürümüz ve doğal çevre ile ilgili olarak aileleriyle diyalog ortamları kurabilmelerini sağlayabilecek, Ünye’yi tanıyarak boyama yapıp bir yandan da eğlenecekleri “ Ünye’mizi tanıyalım Ünye’mizi boyayalım” adlı bir boyama kitabını bu yaz ki açılacak olan sergide iki kitabımızı da paylaşacağız” dedi.ÜNYE Kent Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.