Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Şirin ÜNYE Gazetesi tarafından düzenlenen anketten iddianın büyüğü çıktı… AK Parti % 42 - MHP
Şirin ÜNYE Gazetesi tarafından düzenlenen anketten iddianın büyüğü çıktı… AK Parti % 42 - MHP
9 Mart 2009 Pazartesi 10:14
Haftalık yayınladığımız Şirin ÜNYE Gazetesi'nin 29 Mart Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde düzenlediği anketten AK Parti ile MHP arasında kıyasıya süren bir yarış olduğu ortaya çıktı.
Gazetemizin 7 Mart Cumartesi günü Ünye'nin 18 mahallesi ve 7 esnaf bölgesindeki 1853 kişiyle yaptığı anket sonuçlarına göre 1. çıkan AK Parti % 42 oy alırken, 2. sıradaki MHP'nin % 37'lik oy oranıyla onun hemen gerisinden geldiği belirlendi. Anket sonuçlarına göre, CHP % 10'la 3. parti, Saadet Partisi ise, % 3'le 4. parti olurken, kararsızların ise % 6'ya kadar düştüğü gözlendi.

Seçimlere 3 hafta kala seçmenin nabzını tuttuk. Haftalık yayınladığımız Şirin ÜNYE Gazetesi adına ilk anketimizi düzenledik.

Şirin ÜNYE Gazetesi'nin daha önceki seçimler öncesinde gerçeği % 100'e yakın yakaladığı anketlerden sonuncusunu 7 Mart Cumartesi günü yaptık.

Ünye'nin genelindeki 18 mahalle ve şehir merkezindeki 7 esnaf bölgesinde 40 anketör ve 1853 kişiyle düzenlediğimiz anketten AK Parti ile MHP arasında kıyasıya bir yarışın sürdüğü ortaya çıktı. Anket sonuçlarına göre, şu anda AK Parti % 42 ile 1. parti olurken, MHP % 37 ile 2. parti durumunda.

AK Parti'nin % 5 farkla önde götürdüğü yarışmada, MHP'nin gerilerden gelerek sürdürdüğü yükselme sonucunda oyunu % 37'ye çıkarması, bu seçimde belediye başkanlığı için "Ben de varım" iddiasını ortaya koydu. Anket sonuçlarından, MHP'nin daha çok karar-sızlardan olmak üzere, hemen hemen bütün parti tabanlarından oy aldığı belirlendi. Geçen belediye seçimlerinde % 52 oy alan AK Parti'nin ise, kaybettiği% 10'luk oyunun, % 7.5'inin MHP'ye, % 2.5'inin Saadet Partisi'ne kaydığı gözlendi.

Bu seçimde Osman Yurt'un dışında yeni bir adayla seçime hazırlanan ve her durumda iddiasını ifade eden Harun Reşit Sever'le CHP'nin, beklediği oyu alamadığı ve % 10 oy yüzdesiyle 3. parti olduğu ortaya çıktı.

Ankete göre, Ünye'de MHP'den sonra oyunu yükselten bir diğer partinin Saadet Partisi'nin olduğu gözlendi. SP, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'la yakaladığı yükselme grafiğine göre Ünye'deki oyunu % 3'e yükseltti.

Ünye'de seçime katılan DS7 ve BBP'nin oy yüzdelerinin çok düşük kaldığı anket sonuçlarına göre, ayrıca kararsız seçmen sayısının % 6'ya kadar indiği ortaya çıktı.

Şirin ÜNYE Gazetesi geri kalan 20 gün içinde iki anket daha yaparak Ünye'deki seçimin nabzını tutmaya devam edecek. Seçime iki gün kala yapacağı son ankette ise, Ünye'deki seçimin sonucunu ilan edecek.

 ÜNYE Kent
YORUMLAR
Başlık : Yanlış Tarih : 30 Haziran 2013 / Pazar Üye Adı :zeki fidan
MHP'nin oyunun yükselmesi doğru ama bu kadar oy alması mümkün değil. CHP ise, yeni bir sol parti olsa baraj altında kalır.
Başlık : nihat şen Tarih : 22 Mart 2009 / Pazar Üye Adı :mehmet yılmaz
ünye allahın yaşayanlara bir lütfu,allahtan güzel,5 yılda 4 -4 lük hizmet yaptık diyenler buna sadece ünyeli değil sizde inanmıyorsunuz,ünyeye yazık ediyorsunuz.ünye için şans nihat şendir,ünye halkı bu sansı ona verecektir,büyük ünye için saygılarımla.
Başlık : Komik Bir anket Tarih : 11 Mart 2009 / Pazar Üye Adı :Erol Alkan
CHP'yi dsp ile karıştırdınız sanırım. Anketten ve yorumculardanda belli ki gazetenizi Nihat Şen'e tahsis etmişsiniz. Sizin gazetecilik sonunuz da İbrahim Coşkun gibi olacak. Yani artık MHP'de birdahaki seçimde İl genel Meclisi Üyesi olursunuz. Çünkü bundan sonra gazetenizi kimse okumayacak. Zaten para veripte alan yok. Artık bedava verseniz de bakılmadan bundan sonra yere atılacak. Gazeteci olmak bu kadar ucuzmu? Çok komiksiniz çok....Hata sizde değil hata harun beyin tarafsız görüp size reklam vermesinde. My'net %88 diyor.O nasıl abartılı ise sizinkide o kadar abartılı ve yanlı. Eğer dürüst gazeteciyiz diyorsanız, hodri meydan. Partilerden birer gözlemci çağırır ve anket deneklerini merkezdeki sokaklarda değil mahalle mahalle seçer ve gözlemciler önünde de tasnif eder ortaya koyarsınız. Hadi bakalım girişiminizi görelim. Bu yazıyıda umarım yayınlarsınız. Yayınlamazsanız yanlı olduğunuzu tescillemiş olursunuz.
Başlık : bence NİHAT ŞEN Tarih : 9 Mart 2009 / Pazar Üye Adı :HAKAN YILDIZ
ben Sayın NİHAT ŞEN in kazanacağını düşünüyorum.her geçen gün daha da artmakta oy oranı.
Başlık : CHP adayı Tarih : 9 Mart 2009 / Pazar Üye Adı :ünye ünye
Bu seçimler anlaşılan AKP ve MHP arasında geçecek.CHP adayının şansı yok gibi. Şu anki başkandan kurtulmak için CHP adayının yarıştan çekilmesini beyan etmesi ve MHP adayına destek verilmesi, Ünye halkında bence lehine daha olumlu bir hava ve kendisine saygıyı artıracak bir durum yaratacaktır.Saygılarımla...
Başlık : SEÇİM Tarih : 9 Mart 2009 / Pazar Üye Adı :OSMAN BAY
Bu seçimde tablo belli.AKP ve MHP burada ben MHP adayı Sayın Nihat ŞEN'i daha şanslı görüyorum. Yeni vizyon ve projeleri olan aynı zamanda diğer parti tabanı tarafından destekleniyor.Seçim sonrası bence partilerde değişim olacak bence Saadet Partisi diğer seçimlerde favori.Ünyemiz için hayırlısı olsun.