Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’nin 8 beldesinde 30 belediye başkan adayı ile 302 meclis üyesi adayı yarıştı
Ünye’nin 8 beldesinde 30 belediye başkan adayı ile 302 meclis üyesi adayı yarıştı
8 Nisan 2009 Çarşamba 07:49
29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Ünye'ye bağlı 8 beldede, 5 partiden 30 belediye başkan adayının yarıştı. Seçimler sonunda AK Parti 5, CHP 1, DP 1 beldede belediye başkanlığını kazandı.
Bu beldelerde yapılan seçimlerde yine 5 partiden 302 belediye meclis üyesi adayı yarıştı. Bunlardan 71, yarıştıkları beldeden belediye meclis üyesi seçildi.

İşte beldelerde seçime giren belediye başkan adayları ile belediye meclis üyeleri ve kazananların listesi:

Pelitliyatak Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, DP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 1663 geçerli oyun 79’unu SP’li Ziya TİYALOĞLU, 338’ini MHP’li Burhan ÖZTÜRK, 551’ini AKP’li İlhan KEÇELİ, 695’ini DP’li Kadir GÜMÜŞ aldı. Bu sonuçlara göre DP’li Kadir Gümüş Belediye Başkanlığına seçilirken, Belediye Meclis Üyeliğine DP’den 4 (Cavit BALCI, Ali YERİŞENOĞLU, Zihni KARAYİĞİT ve Ali GÜÇLÜ), Ak Parti’den 3 (Hasan GÜLLÜ, Yaşar TÖNGEL, Dursun ÇAMYAR), MHP’den 1 (İsmet KATILMIŞ) girdi.

İnkur Beledesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, DSP, CHP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 1951 geçerli oyun 13’nü CHP’li Halil İbrahim OCAKTAN, 26’sını DSP’li Davut ATEŞ, 146’sını SP’li Sadet ÇAMOĞLU, 783’ünü MHP’li Mehmet TORUNOĞLU, 981’ini AKP’li Mehmet OKUYUCU aldı. Bu sonuçlara göre Ak Partili Mehmet Okuyucu Belediye Başkanlığını kazanırken, Belediye Meclis Üyeliğine Ak Parti’den 6 (Mehmet ATACIK, Yusuf KASIRGA, İsmail Hakkı YILMAZ, Ahmet OKUYUCU, Selim BAYAR ve Fatih YILMAZ), MHP’den 3 (Hasan ŞAHİN, Rıfat HAMARAT ve Hasan KIRAN) girdi.

Yeşilkent Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, CHP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 1357 geçerli oyun 8’ini SP’li Süleyman YILDIZ, 9’unu MHP’li Engin ÇAKIR, 550’sini AKP’li İhsan DUMAN ve 790’ını CHP’li Kemal MARAL aldı. Bu sonuçlara göre CHP’li Kemal Maral Belediye Başkanlığını kazanırken, Belediye Meclis Üyeliğine CHP’den 6 (Ali FELEK, Kemal ŞEN, Yaşar ÖZTÜRK, Alim ARICI, Ferudun DOLU ve Hüseyin POYRAZ), AKP’den 3 (Ali ŞANLI, Bekir KUŞCU ve Salim KARAAĞAÇ) girdi.

Erenyurt Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 1650 oyun 31’ini SP’li Muhammet Hamidullah Fidan, 792’sini MHP’li Zekai ÇİVİCİ, 827’sini AKP’li Mehmet AKTAŞ aldı.Bu sonuçlara göre AKP’li Mehmet AKTAŞ Belediye Başkanlığını kazanırken, Belediye Meclis Üyeliğine AKP’den 5 (Necdet ÖZTÜRK, Abdullah ZEREY, Tuncer AKMAN, Tahsin KISACIK ve Hasan GÖRÜR), MHP’den 4 (Kadir GÜNEY, Cemil KARACA, Niyazi UYSAL ve Cengiz ESİRGEN) girdi.

Tekkiraz Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, DSP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 2261 geçerli oyun 35’ini MHP’li Faruk KORKMAZ, 44’ünü SP’li Mevlüt OKUMUŞOĞLU, 824’ünü DSP’li Fahri KAPICI ve 1358’ini AKP’li Hüseyin Necdet YILMAZ aldı. Bu sonuçlara göre AKP’li Hüseyin Necdet YILMAZ Belediye Başkanlığını kazanırken, Belediye Meclis Üyeliğine AKP’den 7 (Çakır ARSLAN, Abdullah BOLAT, Hamza KARA, Ali KARAMANLIOĞLU, Hüseyin ÇİL, Seyfettin KESKİN ve Yılmaz TURAN), DSP’den 2 (Nihat ARSLAN ve Erdal OKUYUCU) girdi.

Hanyanı Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 596 geçerli oyun 150’sini MHP’li Ahmet Nurettin OKUMUŞ, 201’ini SP’li Muammer TÜRK, 245’ini AKP’li Bahattin TAŞ aldı. Bu sonuçlara göre Ak Partili Bahattin TAŞ Belediye Başkanlığını kazanırken, Belediye Meclis Üyeliğine AKP’den 5 (Ramazan ŞEN, Kemal KURT, Ahmet GÜRSU, Niyazi TELLİ, Nail DURSUN), SP’den 2 (Osman ARSLAN ve Hamit ŞEN), MHP’den 2 (İsmail ŞAHİN ve Yusuf ŞENTEPE) girdi.

Fatih Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, DSP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 1902 geçerli oyun 14’ünü MHP’li Uğur KÜÇÜK, 459’unu SP’li Mustafa GÜNEŞ, 578’ini AKP’li Abdulkafi KESKİN ve 851’ini DSP’li Şevki OCAK aldı. Bu sonuçlara göre DSP’li Şevki OCAK Belediye Başkanlığını kazanırken, Belediye Meclis Üyeliğine DSPden 5 (İsmet KILIÇ, Osman ALKAN, Salih ATEŞ, Sabahattin DAĞDELEN ve İsmail ARSLAN), AKP’den 3 (Cemal TASMA, İsmet DAĞDELEN ve Şaban KISBET), SP’den 1 (Yaşar KESKİN) girdi.

Yeniket Beldesi Belediye Başkanlığı seçiminde MHP, SAADET ve AK PARTİ seçimlere katılırken, 1033 geçerli oyun 35’ini SP’li Adem KABARAK, 450’sini MHP’li Yaşar ŞAHİN ve 548’ini AKP’li Hasan HAMARAT aldı. Bu sonuçlara göre Belediye Başkanlığını AKP’li Hasan HAMARAT kazanırken Belediye Meclis Üyeliğine  AKP’li 6 (Seyfettin ALTUN, Emrullah ÇİÇEK, Turgut ALTUN, Mazhar GÖREN, Cevat ÇAĞLI ve Nurettin  ALTUN), MHP’den 3 (İrfan GENÇ, Mehmet KAYMAK ve Kazım BAŞARAN) girdi.ÜNYE Kent
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.