Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’deki fakülteye yabancı öğrenci…
Ünye’deki fakülteye yabancı öğrenci…
8 Eylül 2012 Cumartesi 09:39
Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2012-2013 eğitim dönemi için 631 yeni öğrenci kayıt yaptırdı.
Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nuri Yılmaz, yeni kayıt yaptıracak öğrenciler arasında 5 yabancı öğrenci olduğunu da söyledi.

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yeni kayıtlar 3-7 Eylül tarihleri arasında yapıldı.  

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nuri Yılmaz, 4 bölümde eğitim veren Ünye İktisat Fakültesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrenci sayısının 631 olduğunu, eski öğrencilerin ders kayıtlarının 10-17 Eylül tarihinde yapılacağını söyledi.

Yeni eğitim öğretim döneminin 17 Eylül’de başlayacağını söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti:

“2012-2013 eğitim-öğretim yılında, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak 631 kontenjanımız vardı, ayrıca 361 öğrenci de ÖSYM tarafından yerleştirildi. 3-7 Eylül tarihleri arasında bu yeni gelen öğrencilerimiz kayıtlarını yaptırdı. 10-17 Eylül arası ise fakültemizdeki mevcut öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemi yapacak ve 17 Eylül itibari ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Eğitim-öğretimle ilgili tüm hazırlıklarımız tamamlanmış, ders programlarımız, ders görevlendirmelerimiz yapılmıştır. Herhangi bir sıkıntı veya öğretim üyesi eksikliği yok.”

Yılmaz, yeni gelen öğrenciler içinde 3’ü işletme bölümüne, 2’si de İktisat bölümüne olmak üzere 5 yabancı uyruklu öğrencinin kaydını yaptırdığını söyleyerek, “Bu bizim için oldukça önemli bir konu. Hem yeni gelen öğrencilerimize hem de mevcut eski öğrencilerimize bu yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diliyorum. İnşallah güzel bir eğitim öğretim dönemi geçiririz” dedi.

Fakültede fiziki alanda sorunlar yaşandığını belirten Dekan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bin 351 mevcut kayıtlı öğrencimiz var, 631 öğrenci yeni kayıt yaptırdı. 4 bölümde eğitim veren fakültemizin böylelikle öğrenci sayısı yaklaşık 2 bin olacak. 2 bölüm de tüm sınıflarda, 2 bölümde ise 1. ve 2. sınıflarda öğrenci var. Bu iki bölümde de 3 ve 4. sınıflara öğrenci alındığında fakülte de yeni bölüm açılmasa dahi öğrenci sayımız 2 bin 500’ü bulacak. Bu 2 bin 500 öğrencinin eğitim göreceği fiziki alanda çok ciddi sorunlarımız var. Öğrenci kontenjanları çok fazla olduğu için sınıfları şube haline getirdik ve dersliklerde iki ayrı şube şeklinde eğitim verilerek. Derslik sorununu bu yolla aşmaya çalışıyoruz. Ancak derslik sorunumuz çok ciddi, bu bağlamda dersliklerin yapılabileceği alanımız var ve buraya derslik yapılması noktasında Ünye’deki işadamlarımızdan ve kurumlardan yardım ve destek bekliyoruz. Fiziki alan ihtiyacı karşılanması halinde ise fakültemize ciddi anlamda talep var ve kontenjanlar yüzde 100 doldu. Bu da gösteriyor ki fiziki anlamda sorunlar aşılması durumunda öğrenci sayısının çok daha yukarıya çıkarılması mümkün.”

Dekan Yılmaz ayrıca, kontenjanların yüzde 100 dolu olduğu için ek kontenjanla kayıt yapılmasının Ünye’de pek mümkün görünmediğini söyledi.

 

 ÜNYE Kent Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.