Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çamyar: Türkiye teknolojiye ayak uyduruyor
Çamyar: Türkiye teknolojiye ayak uyduruyor
25 Mart 2013 Pazartesi 14:14
AKP Ünye İlçe Başkanı Ahmet Çamyar, 8- 14 Mart Teknoloji Haftası dolayısıyla gazetemize yaptığı açıklamada, “Gelişmeler manevi değerlerden geçiyor, teknolojik gelişim hızla değişiyor, Türkiye’de buna ayak uyduruyor” dedi.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Ahmet Çamyar, 8- 14 Mart Teknoloji Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. Herkesin bilimsel gelişmeleri takip ederek kat edilen mesafeyi değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Çamyar, “İnsanı araştıran insanoğlunun ortaya koyduğu bilgi ve belgeleriyle bu değerleri paylaşan bilim dünyasını daha yakından tanımak, yapılan araştırmaları gelecek nesillere daha yakından aktarmak için 8- 14 Mart tarihin Teknoloji Haftası olarak kutlanmakta. Bu hafta içinde herkesin bilimsel gelişmeleri takip etmeleri ve kat ettiği mesafeyi görmeleri açısından bu haftanın kutlanmalı” dedi.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kuruldu  -

AK Parti’nin ülke geleceğine yönelik teknoloji yatırımlarına önem verdiğini vurgulayan Çamyar, “Hükümetimiz, teknolojiye verdiği önemin bir kanıtı olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kurdu. Bu çerçevede gençlerimizin önünü açacak olan projeler ortaya koyulmak, ARGE çalışmaları yapılmak suretiyle refah seviyemizi artıracak olan çalışmalara imza atılmış, bütçeden ciddi şekilde buna kaynak aktarılmıştır” diye konuştu.

Dünyadaki gelişmeleri teknoloji açısından takip etmenin önemine işaret eden Çamyar, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Her şey için, uygarlık için, hayat için, en gerçek yol gösterici olgu, bilim ve teknolojidir. Bilim ve teknoloji dışında yol gösterici aramak gaflettir, delalettir. Gerçek bir bilim ve teknolojiyi önümüze koyduğumuz zaman, bu bizi millet olarak her zaman daha müreffeh bir toplum haline getirir. Ülkemizde son yıllarda kat edilen mesafeye baktığımızda, TUBİTAK tarafından geliştirilen milli seyir akıllı bombayı, füzeyi, milli imkânlarla mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilen muhtelif füzeleri üretmiş olduğumuzu görüyoruz. Yine uydu olarak kendi milli uydumuzu bu anlamda uzaya gönderdik. Milli bir aracımız olsun anlamın da Sayın Başbakanımızın sayesinde ciddi bir şekilde çabalar yürütülmektedir. Elektrikli araçlar noktasında yatırımcılara ciddi teşvikler ve destekler verilip kolaylıklar gösterilmektedir. Yine önümüzdeki yıllarda akıllı sağlık kart uygulamasına geçilecektir. Ülkemizdeki hastanelerin tamamına bakıldığında teknolojik sistem ve teknolojik gelişmeler uygulanmakta olup, yakın bir dönem içersin de e-reçete uygulamasına geçilecektir. Yine bilgisayar ve akıllı tahta uygulaması Fatih Projesi kapsamında geliştirilecektir. Yine Yargı sistemimizi tamamen teknolojiyle donattık. Bu yapı ile adli sistemde, adliyelerde birçok yargı süreci çabuk sonuca ulaşır hale gelmiştir. Dolayısıyla bütün bunlara bir çatı altında bakıldığı zaman, bu uygulamalar e- devlet uygulamasının bir parçasıdır.

Ülkemiz de artık herkesin telefon, bilgisayar ve çağın gerektirdiği bütün teknolojik imkânlardan yararlanma imkânları vardır. Gelişmeler manevi değerlerden geçiyor, teknolojik gelişim hızla değişiyor, Türkiye’de buna ayak uyduruyor. Hedef, 2023 yılına kadar savunma sanayisini geliştirmiş olan, kendi markası olan otomobilini üreten, helikopter ve uçak yapan bir ülke haline gelmemizdir.”Ünye KENT
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.