Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Estetik amaçlı protetik uygulamalar
Estetik amaçlı protetik uygulamalar
11 Haziran 2013 Salı 11:51

Laminate Lamine Diş Kaplama Veneer Kaplaması Nedir ? Laminate Dİş Kaplama veneer kaplamaları diğer anlayacağınız isimleri laminant veya Laminat Diş kaplamaları temel olarak, renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yaptırılmaktadırlar sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb. lekelerinde kalıtsal diş yapısı ve diş renkleri bozukluklarında, Ayrık dişleri bitiştirmede yani diastema kapama uygulamalarında, Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda, Lamina Kaplama Dişler rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde, Çarpık çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak) lamine kaplama diş mükemmele yakın kozmetik bir alternatif estetik diş olmaktadır.   Aralıklı dişlerin laminate diş ile tedavisi Laminate veya diğer adı ile lamina tedavisinden kimler yaralanabilir ? Hemen hemen herkes lamine diş kaplaması yaptırabilir. Yukarıdaki sebeplerden dolayı şikayetçi olan her yaş grubundaki kişiler laminat tedavisinden yararlanabilir. Ancak, çene bozuklukları, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar ileri derecede dişeti tahribatlarının mevcut olduğu durumlarda lamine kaplama diş uygulanmamaktadır. Laminate yada lamine diş tedavisinin klinik uygulama aşamaları kısaca nedir ? Öncelikle dişiniz işleme hazırlanır, üzerindeki artıklar temizlenir. Ardından dişinizin tam bir kopyasını elde etmek için ölçü alınır. Porselen malzemeden dişinize yapıştırılacak olan tabaka hazırlanır. Son olarak da, adeziv sistemlerde (bonding) olduğu gibi, lamineler de mevcut dişin yüzeyine rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) kaynaştırılır. Lamina Diş Kaplamaları uzun ömürlümüdür ? Lamine Kaplama Dişler Dayanıklı mıdır ? Laminate Diş Kaplamaları iyi bir ağız bakımıyla yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Çünkü diğer adeziv sistemlerden (bonding) daha üstün özelliklere sahip porselenden imal edilmişlerdir. Lekelenme ve aşınmaya karşı daha dirençlidirler. Ömürlerini uzatmak için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Ayrıca, lamina kaplama diş uygulanmış hasta çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınması gerekmektedir. Lamine Diş Kaplama Çeşitleri 1- Zirkonyum Üzeri Lamine Diş Kaplama Modelleri 2- Metal Destekli Lamine Diş Kaplama Çeşitleri 3- Altın Destekli Lamina Diş Kaplama Çeşitleri 4- Değerli Metal Destekli Lamina Diş kaplama Modelleri 5- Estetik Lamine Diş Kaplama

Zirkonyum Diş

Estetik Diş Hekimliğinin başlıca gereksinimi olan diş estetiği zirkonyum ve desteği, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür. Estetik diş hekimliğinde  her geçen gün metal alt yapılı porselenlerden uzaklaşılmaktadır. Biyolojik olarak tam uyum, doğal görünümü, estetik ve mekanik direnç gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum elementi kullanılmaktadır. Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih etmekteyiz. Bu sistemler  kişilerin yaşam kalitesini arttırıp rahat bir yemek ve gülümseme sağlamaktadır.

Zirkonyum kronlar empresslerden farklı olarak presslenerek değil, zirkonyum dioksitden hazırlanan beyaz bloklardan kesilerek elde edilirler.

Bu sistem içerisinde alınan ölçüden elde edilen modeli tarayarak bilgisayar ortamına aktaran bir kamera, taranan görüntüyü işlemek için kullanılan bir sprogramın kontrol ettiği bir kesim makinasını içermektedir.

Uygulama Alanları

Zirkonyum Köprü Diş Kaplamaları Zirkonyum Ön Diş Estetiği Uygulamaları İmplant Üzeri Zirkonyum Kaplama Diş Uygulamaları

Yapılacak zirkonyum diş hangi dişe uygulanacağına göre santral için zirkonyum diş fiyatları veya kanin için zirkonyum diş ücretleri arasında değişiklik göstermektedir.

 ÖZEL ÜNYE KARAYALMAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

DT. Samet AKBAŞ 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.