Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Değişim için eczacı teknisyenleri toplandı
Değişim için eczacı teknisyenleri toplandı
6 Aralık 2013 Cuma 23:48
Ordu Eczacı Odası Başkanı Koray Karamanlı, Türkiye’de eczanelerin değişime uğradığını, bu kapsamda mama, bitkisel ürünler, Dermo kozmetik ürünler gibi ilaç dışı ürünlerin de eczanelerde satılmaya başlanacağını söyledi.
Bu kapsamda eczacı teknisyenlerin eğitime tabi tutulacağını belirten Karamanlı, Ünye’deki eczacı teknisyenleriyle bir araya gelerek istişare yaptı.

Ünye İskele Restoran’da düzenlenen yemekte Ordu Eczacılar Odası Başkanı Koray Karamanlı, Ünye Eczacılar Teknisyenler Derneği Başkanı Hasan Bulut ve eczacı teknisyenleri bir araya geldi.

-Sadece ilaç değil, ilaç dışı ürünlerle de kendimizi geliştirmeliyiz-

Türkiye’de eczanelerin kabuk değiştirdiğini, değişim için personelle beraber eczacıların birlikte hareket etmesi gerektiğini belirten Ordu Eczacı Odası Başkanı Koray Karamanlı, “Çünkü sadece ilaç değil, ilaç dışı ürünlerle ilgili de kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Önce kendimizi, sonra da eğitim programlarıyla teknisyen arkadaşlarımızı bilgilendirerek, bu işi beraber götürmeye çalışacağız” dedi.

Karamanlı, kendilerine bir eğitim programı çizdiklerini ve bu programda teknisyen eğitimlerinin ön plana çıkacağını belirterek, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“İlaç dışı ürünler derken, sadece bitkisel ürünler değil, medikal ürünlerin, mama tarzı ürünlerin artık eczanede satılması gündeme geldi. Bununla ilgili personeli biz eğiteceğiz, eğitebilmek içinde birlikte ekip olarak hareket etmemiz gerekiyor. İlk önce hem kendimizi tanıtalım, hem onları tanıyalım. Bu katılımı sağlayalım diye Ünye eczacı teknisyenleriyle bir toplantı yaptık. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı eğitim programları var, bazı arkadaşlar bunu tamamlayıp teknisyenlik belgelerini alacaklar.  Sınav genelde Ordu Merkez için programlı, Ünye’den ve bütün ilçelerden taşımalı sistemli gelecekler. Bu eğitim programları 2014 yılını içerisine yayılacak. Dönem dönem ilaç dışı mama, bitkisel ürünler, Dermo kozmetik ürünlerle ilgili eğitim almaları gerekiyor. Bu eğitimleri tamamlamamız gerekiyor.”

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.