Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
 Yarın Şeyh Yunus Emre'deyiz
Yarın Şeyh Yunus Emre'deyiz
12 Mayıs 2016 Perşembe 08:51
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yunus Emre Anma etkinlikleri 13 Mayıs Cuma günü Şeyh Yunus Emre Türbesi'ndeki programlarla başlıyor.

Bu yıl 2.si düzenlenen ve ilk kez uluslararası düzeyde yapılacak olan etkinlikler Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçelerinde iki gün sürecek.

 Ünye'deki program yarın Cuma namazı öncesi saat 11.00 de başlayacak olan Mevlid-i Şerif, namaz sonrası yemek ikramı ve ney dinletisiyle sürecek.

 Büyük halk ozanı, mutasavvıf, düşünür Yunus Emre'yi anma etkinlikleri 13 Mayıs Cuma günü (yarın) Şeyh Yunus Emre Türbesi ve Külliyesi'nde başlıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl 1.si düzenlenen Yunus Emre'yi Anma etkinlikleri bu yıl uluslararası düzeyde yapılacak.

 Ünye Şeyh Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bir çok yerde mezarı olduğu söylenen ve bunlardan birinin de Ünye'de olduğu Yunus Emre araştırmacıları ve edebiyat otoriteleri tarafından kabul gören Yunus Emre'yi geçtiğimiz yıldan itibaren ilimizde de anma programları başlatan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'a minnettar olduklarını söyledi.

"Yunus Emre bugün artık bir dünya değeridir. Bu değerin bir makamının da ilimiz sınırları içinde Ünye'de olması bizler için büyük bir onur ve manevi zenginlik kaynağıdır” diyen Yaşar Argan, açıklamasında şunları söyledi:

 “Büyükşehir Belediyemizin değerli Başkanı Enver Bey böylesine büyük manevi zenginlik kaynağından daha çok insanın haberdar olması ve bu kaynaktan doyasıya ruhunu beslemesi için geçtiğimiz yıl Yunus Emre'yi anma programı başlattı. Bu sene 2.si düzenlenen programın sınırlarını daha da genişletti ve Uluslararası Yunus Emre Anma Programı düzeyine çıkarttı.  Şeyh Yunus Emre Derneği olarak biz Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, minnet duygularımızı ifade ediyoruz.

 Bu seneki Yunus Emre anma programı 13 Mayıs Cuma günü Ünye'de başlayacak, Fatsa ve Altınordu'daki programlarla iki gün sürecektir. Ünye'deki program yarın 13 Mayıs Cuma günü Şeyh Yunus Emre Türbe ve Külliyesinde başlayacaktır. Program kapsamında Şeyh Yunus Emre Cami'sinde saat 11'den itibaren Mevlid-i Şerif okunacak. Ardından Cuma namazı sonrası yemek ikramı ve ney dinletisi düzenlenecektir. Anma programı Cuma akşamı saat 20.30'da Fatsa Kültür Sarayı'nda düzenlenecek Yunus Emre ilahi konseriyle devam edecektir.  2. Uluslararası Yunus Emre Anma Etkinliği 14 Mayıs Cuma günü Altınordu ilçesinde düzenlenecek Yunus'un Sesi Temalı Sempozyumla sürecektir. Sempozyum saat 13.00 de Atatürk Kültür Merkezinde iki oturum olarak sunulacaktır. Program kapsamında Ordu ilindeki lise ve yüksekokul öğrencileri arasında düzenlenen Yunus Emre şiir ve kompozisyon yarışmasında ödül alan öğrencilere ödülleri verilecek, ardından kapanış konuşmalarıyla son bulacaktır.  Programlara tüm Ünyelileri, Fatsalıları, Altınorduluları kısacası tüm Orduluları ve tüm Yunus Emre sevenleri davet ediyor, saygılarımızı sunuyoruz."
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.