Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Validen turizmcilere 'standart fiyat' çağrısı
Validen turizmcilere 'standart fiyat' çağrısı
11 Ocak 2017 Çarşamba 19:01
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun turizm konaklamaları bakımından bölgedeki illere göre daha uygun olduğunu, turizmcilerin bu standardı koruyarak değişken fiyat uygulamaması gerektiğini söyledi.

Ordu, yapılan tanıtımlar sayesinde turizmde her geçen gün ivme kazanırken, turizmin arttırılması için yapılan çalışmalar turist sayısının artmasını da olanak sağlıyor.

2016 yılında 602 bin 466 turistin geldiği Ordu'da, önceki yıllara oranla yüzde yüzlük bir artış göze çarpıyor. Turist artışıyla birlikte Ordu'da uygulanan fiyatlar ve kaliteli hizmet bu sayının her geçen gün daha da artmasına imkan sunuyor.

- Tanıtım, kaliteli hizmet ve uygun fiyatlar turizmi arttırıyor -

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'da her geçen gün turist sayısının arttığını, bu durumun tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra kaliteli hizmetten ve uygun fiyatlardan kaynaklandığını belirtti.

Turizm alanları açısından Ordu'da ki fiyat uygulamalarının, Karadeniz Bölgesi'nde bulunan birçok ile oranla daha uygun olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, ilerleyen dönemde Ordulu turizmcilerin değişken fiyat uygulamaması gerektiğinin altını çizdi.

- “Değişken fiyat uygulanmamalı!”-

Değişken fiyat uygulayan illerde turist sayısının düştüğünü ve Ordu’nun bu yanlışa düşmemesi gerektiğini vurgulayan Balkanlıoğlu, şunları söyledi:

"Ordu konaklama açısından bölgenin en uygun ili. Ordu'da konaklama ücretleri ortalama 150-200 TL arasında, en lüks otellerde bile bir gecelik konaklama ücreti 300 liranın üzerine çıkmıyor. Diğer illerde ise arz talebe göre şekillenmiş bir yapı var. Oralarda ücretler Ordu'ya oranla iki katına çıkıyor. Bazı yerlerde ise değişken fiyat uygulanıyor. Bölgemizdeki turizm acenteleri ile yaptığımız görüşmelerde bu konu önem kazandı. Turizm acentelerinin yetkilileri bize değişken fiyat uygulayan illerde turist sayılarının azaldığını bu sebeple değişken fiyat uygulamanın yanlış olacağını belirtti. Bizde bu sebeple turizmcilerimizden her zaman, değişken fiyat uygulamamalarını, müşterilerine güler yüzlü davranmalarını ve kaliteden ödün vermeden çalışmalarını istiyoruz. Bizim tek isteğimiz Ordu turizminin gelişmesi ve büyümesi."

- "Gayrimenkul fiyatları yüksek" -

 

Ordu'da gayrimenkul fiyatlarının arttığını, bu sebeple yatırımcıların yer konusunda problemler yaşadığına dikkat çeken Balkanlıoğlu, "Herkes yerinin 3-4 katı fazlasını istiyor, ancak bu yerleri alan olmuyor. Yüksek fiyattan gayrimenkul alınmadığı için zaman içerisinde fiyatlar yerine oturacak ve değerinde gayrimenkul satışı yapılacaktır. Ordu'da turizm sektörünün artmasını Ordu'nun bu pastadan daha büyük pay almasını istiyoruz" diye konuştu. Ordu Valiliği
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.