Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’nin ilk beslenme ve diyet merkezi açıldı
Ünye’nin ilk beslenme ve diyet merkezi açıldı
11 Ocak 2017 Çarşamba 19:02
Ünye’nin ilk Beslenme ve Diyet Merkezi, Uzman Diyetisyen Ezgi Ay tarafından açıldı.

Ünye’nin ilk Beslenme ve Diyet Merkezi Uzman Diyetisyen Ezgi Ay tarafından Ünye Devlet Sahil Yolu üzeri, Çamurlu Mahallesi Kulfani Sokak no 1, kat 1 adresinde açılarak sağlık hizmeti vermeye başladı.

Uzman Diyetisyen Ezgi Ay, açılışa katılan davetlilere teşekkür ederek, memleketi Ünye’de hemşerilerine sağlık hizmeti vermekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Beslenme ve Diyet Merkezi’nin Ünye’de tek olduğuna dikkat çekti.

Obezitenin son yıllarda birçok insanın sağlık problemi olarak karşımıza çıktığını belirten Çamyar, “Son yıllarda dünyanın bir tarafının obeziteyle mücadele edilirken, bir tarafının da açlıkla mücadele ediliyor. Bu insanlarımızın açgözlülüğünden kaynaklanıyor ya da milli gelirin paylaşımına bakıldığında adilane bir paylaşım yapılmıyor. Bu dengesizliğin sonucu olarak bugün obezite hastalığı sorunu çeken, kilo problemi yaşayan ya da sıhhat bulmak isteyenler Beslenme ve Diyet Uzmanımıza gelerek sağlık ve sıhhat bulurlar inşallah.” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından merkez gezildi.

26 yaşındaki Ezgi Ay, İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları Yönetimi, Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümü Yüksek Lisans Eğitimi, Medipol Üniversitesi’nde Uzmanlığını tamamladı.

İstanbul’da TTNET, Albaraka Türk, Suvari Giyim gibi firmalarda toplamda 4 yıl Kurumsal Danışmanlık yaparak genç yaşında deneyim kazanan Ezgi Ay, çok sevdiği memleketi Ünye’de hemşerilerine sağlık hizmeti vermek için radikal bir karar alıp Ünye’ye dönerek Beslenme ve Diyet Merkezi açtı.

Merkezde, zayıflama, kilo alma, hamilelikte beslenme, spor yapanlarda beslenme kontrolü, hastalıklarda (kalp, karaciğer, böbrek ve çeşitli hastalıklarda) sağlıklı beslenme şekilleri, dengeli ve düzenli, sağlıklı beslenme programlarıyla hizmet veriliyor. İlk analizin ücretsiz olduğu Beslenme ve Diyet Merkezi’nde kişinin sağlıklı kilosu için bir program çıkartılarak, takibi ve danışmanlığı yapılıyor.

 

Beslenme ve Diyet Merkezi’nin açılışına Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın, CHP Ünye İlçe Başkan Yardımcısı Serdar Muhsin Yıldız, Ünye Terziler Odası Başkanı İsmet Çat, Ünye Kent Gazetesi Onursal Genel Yayın Yönetmeni ve Araştırmacı Yazar Yaşar Karaduman, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.