Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İş sağlığı ve güvenliğinde örnek belediye
İş sağlığı ve güvenliğinde örnek belediye
12 Ocak 2017 Perşembe 10:36
Ünye Belediyesi yasal tarihi 1 Temmuz 2017’de başlamasına rağmen İş Güvenliği Sağlığı çalışmalarını bir yıl öncesinden başlatarak örnek belediye oldu.

Kamu kurumlarında İş ve Sağlık Güvenliği zorunluluğu 1 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Yasal tarihi 1 Temmuz 2017’de başlamasına rağmen Ünye Belediyesi İş Güvenliği ve Sağlığı çalışmalarını bir yıl öncesinden başlatmış oldu.

7 Temmuz 2016 tarihinden itibaren belediye bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği uygulamasına geçen Ünye Belediyesi bu tarihten itibaren düzenli olarak sorumluluklarını yerine getiriyor.

Her Çarşamba işyeri hekimi Ünye Belediyesi hizmet binasında kendisi için hazırlanan muayene odasında personele hizmet veriyor. Aynı şekilde her cuma günü de yine hizmet binasında iş güvenliği uzmanı görev yapıyor.

Ünye Belediyesi belediye meclisinin 3 Mayıs 2016 tarih ve 83 sayılı kararı ile 7 Temmuz 2016 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi kurdu. Bu çerçevede 2 işyeri hekimi, 4 iş güvenliği uzmanı, 1 İSG Teknikeri ve 3 çalışan temsilcisi görev yapıyor.

 

Çalışmaları yakından takip eden ve iş güvenliğinin önemine her zaman vurgu yapan Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’da hizmet binasında işyeri hekimi Dr. Mustafa Saltoğlu’nu ziyaret ederken, ziyaret sırasında da muayene oldu. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.