Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Hastaneden 71 ünite kan bağışı
Hastaneden 71 ünite kan bağışı
11 Ocak 2017 Çarşamba 19:03
Ünye Devlet Hastanesi, Kızılay Ordu Kanbağışı Merkezi iş birliğiyle düzenlene kan bağışı kampanyasında 71 ünite bağış alındı.

Ünye Devlet Hastanesi giriş katında düzenlenen kan bağışı kampanyasına sağlık personeli ve vatandaşlardan katılım oldu. 1 günlük kampanyada 71 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kan bağışının sürekli ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Güray Yılmaz, 18 yaşını doldurmuş erkeklerin üç ayda bir, bayanların ise dört ayda bir kan bağışında bulunabileceğini söyledi.

Kan bağışı kampanyasına ilişkin Yılmaz, şunları söyledi:

“Sadece acil durumlar değil, her zaman ülkemizin kan ihtiyacı doğabilmekte. Kış dönemlerinde artan kan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Türk Kızılayı ile Sağlık Bakanlığı arasında kan bağışı kampanyaları düzenlenmekte. Biz de hastanemiz olarak Ordu Kızılay Genel Müdürlüğündeki arkadaşlarla irtibata geçtik. Burada hem mesai arkadaşlarımızın, hem de vatandaşlarımızın kan bağışı kampanyalarına davet ettik. Kampanyaya katılım oldu, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bununla beraber Ordu ili ve yakın bölgelerdeki civar illerin acil ihtiyaç durumunda doğabilecek birçok hastamızın kan ihtiyacının karşılanacağını düşünmekteyim.”

Yılmaz, “Kan bağışı yapacağımız hastalardan herhangi bir hastalığı olup olmadığına yönelik taramalar yapılmakta. Beraberinde kişinin kan vermesine uygun olup olmamasının araştırılması açısından vücutta ki kan oranı, tahlille ölçülmekte ve ardından da kişiden kan alınmaktadır. Bu işlemlerle birlikte kişiden yarım litreye yakın kan alınmakta. Bunun bir kısmı tahlillerde kullanılmakta, bir kısmı da Kızılay tarafından hastalara nakil verilmek üzere hazırlanmakta” dedi

 

Vatandaşlara tavsiyede bulunan Güray Yılmaz, “18 yaşının üzerinde sağlıklı herhangi bir hastalığı olmayan tüm hemşerilerimizin bu gibi kampanyalarda Ünye Devlet Hastanesi’nde veya başka yerlerde her zaman ihtiyacımız olan bu gibi kampanyalara destek vermeleridir” diye konuştu. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.