Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ADD’den çağrı!
ADD’den çağrı!
8 Mayıs 2017 Pazartesi 20:25
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ünye Şube Başkanı Ali Rıza Ateş, 2019 yılı içinde yapılacak olan tüm seçimlere, kavga etmeden, bölünmeden, yer ve makam hırsına bürünmeden yersiz ve zamansız hamlelerden kaçınarak, sadece ülkenin birliği ve beraberliği ve yararı ve devamı adına mücadele etme siyasilerin ve siyasi partilerin asli görevi olduğunu söyleyerek, çağrıda bulundu.

Ateş, yaptığı basın açıklamasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunu ve sonrasını değerlendirdi.

- “Yüzde 49.7’lik kesim anayasa teklifine ‘hayır’ dedi” -

Ülkede yüzde 49.7lik bir kesimin anayasa teklifine ‘hayır’ diyerek duruşunu gösterdiğini vurgulayan Ateş, “Cumhuriyet değerlerine, ve devamına, laikliğe, eşit adalete, tam bağımsızlığa ve parlamenter sistemin devamına karar veren ülkemizde yüzde 49.7 bir kesim, bu ucube Anayasa teklifine ‘hayır’ diyerek elinin tersi ile itmiştir. Bu gerçekten tarihi bir zafer ve dik duruştur.” dedi.

- “YSK’nın kararı seçim tarihimize kara leke olarak geçti” -

Referandumda Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun tavrını eleştiren Ali Rıza Ateş, “Referandumda esasen alınan bu oranın %50 bandının üstünde olduğunun tescillenmemesi için, elindeki kanunu uygulamayan ve kendisini yasa koyucu olarak gören ve aldıkları icazete uyarak halkın iradesinin çalınmasına destek olan YSK’nın verdikleri yazılı karar, seçim tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir” diye konuştu.

- “Şahsi ikballerin ve ona destek olanların hezeyanıdır” -

“Meydanlarda zafer çığlıkları atanlar esasında bitişin çığlıklarıdır. Bir başarı değil, bir kucaklama değil, şahsi ikballerin ve ona destek olanların hezeyanıdır” diyerek referandum sonucunu eleştiren ADD Ünye Şubesi Başkanı Ali Rıza Ateş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

- “Bundan sonraki süreç, partili Cumhurbaşkanlığı dönemidir” -

“Bundan sonraki süreç, ülkemiz için tek adam yönetimine dayalı partili Cumhurbaşkanlığı dönemidir. Ülkemizi zor günlerin beklediği bu günden bellidir. Siyaset kurumu ve siyasiler bundan sonraki süreçte itibar kaybını hızla yaşayacaktır. Zira 2019’dan sonra artık muhalif bir siyasi yapı da kalmayacaktır. Halkın iktidar iradesi yerini artık, göstermelik seçimlere terk edecektir. Kaldı ki bundan sonra yapılacak gerek mahalli, gerek milletvekili ve gerekse Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin meşruiyetinin ve güvenirliliğinin sağlanması da zor görünmektedir. Dünyanın hiç bir demokratik ülkesinde OHAL koşulları içinde referandum yapılmamış ve yaşanmamıştır.

- “Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmaya kararlıyız” -

Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu anayasaya ‘hayır’ diyen, duyarlı ve cesur yurttaşlarımızın yanına, gördükleri ekonomik baskı korku ile ‘evet’ diyen yurttaşlarımızı da alıp birlikte hareket ederek, önümüzdeki süreçte de meşru haklarımızı sonuna kadar kullanıp mücadele etmeye ve Cumhuriyetimizin temel değerlerine sonuna kadar sahip çıkmaya kararlıyız. Zira hiç bir şahıs, hiçbir lider, hiçbir parti, hiçbir dernek, hiçbir cemaat ve zümre Türkiye Cumhuriyeti Devletinden büyük değildir.

- “Bölünmeden mücadele etme siyasi partilerin asıl görevi olmalıdır” -

Halkımızın umudu haline gelmiş siyasi parti ve siyasi oluşumlara bu dönemde büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. 2019 yılı içinde yapılacak olan tüm seçimlere, bu referandumda ‘hayır’ diyen cesur insanların iradesine sahip çıkmak adına, kavga etmeden, bölünmeden, yer ve makam hırsına bürünmeden yersiz ve zamansız hamlelerden kaçınarak, sadece ülkenin birliği ve beraberliği ve yararı ve devamı adına mücadele etme siyasilerin ve siyasi partilerin asli görevi olmalıdır. Sivil toplum örgütlerinin desteği ve ön görülerini de dikkate alarak, birlik ve beraberlik içinde halkın da nabzını tutup, bu ucube anayasanın gereklerini yerine getirmeyecek, bu anayasanın iptali için halkın önüne yeni bir anayasa ile çıkıp halkı yeni bir referanduma götürecek ve ülke insanının tamamını kucaklayacak, hoş görülü adil, tarafsız, ülkesini ve Cumhuriyetini seven ve sayan, bir Partisiz Cumhurbaşkanı adayını ortaklaşa belirleyerek 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazanılması kaçınılmazdır.  Aksi halde, ülkemizin yıkımı ve parçalanması için, emperyalist güçlerin projeleri hayata geçirilecek ve artık dönüşü olmayan bir ortaçağ karanlığına doğru Ülkemizin sürüklenmesi kaçınılmaz olacaktır. Bunu görmeyen, bunu idrak edemeyen siyasilerden bu ülkeye hayır gelmeyeceği gibi, kendi partilerinin de itibar kaybına sebep olacaklar ve tarihin siyasi çöplüğüne gidişlerini kendileri hazırlayacaklardır.

Ülkemiz ve milletimiz yararına olacak tüm iyi ve olumlu girişimlere, değişimlere ve kararlı duruşlarına bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürkçü Düşünce kararlılıkla destek olmaya devam edecektir. Daha da ötesi Atatürkçü Düşünce bu tür oluşumlara liderlik ve önderlik yapabilecek kadrolara, birikim, donanım ve misyona sahiptir. Bir kaos ortamı yaratıp cepheleşmeyi ve bölünmeyi asla kabul etmeyen Atatürkçü düşüncenin sonsuza kadar yaşatılacağını ve yaşaması gerektiğini ve bu yönde verilecek mücadelenin son Atatürkçü yok oluncaya kadar devam edeceği asla unutulmamalıdır. Halkımızın ötekileştirilmeden ve provekasyonlara gelmeden, sağduyu ve ülke sevgisi ile bu karanlık gidişten kendi feraseti ile kurtulacağına biz Atatürkçüler ve vatanseverler yürekten inanıyoruz. İdealimiz Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşaması, halkın mutluluk ve refahı, Atatürk devrim ve ilkeleri doğrultusunda ülkemizin çağdaş, modern, bir devlet yapısına kavuşması ve dünya devletleri içindeki saygın yerini tekrar almasıdır.”

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.