Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
OSKİ uzun vadeli işlere imza atıyor
OSKİ uzun vadeli işlere imza atıyor
9 Mayıs 2017 Salı 18:10
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, hazırladığı makro projelerinden birini Korgan ilçesinde hayata geçiriyor. Çalışmalar kapsamında ilçeye 11 bin 341 metre isale ve 9 bin 710 metre şebeke hattı ile 2 bin 325 metre kanalizasyon hattı inşa edilecek.

Geleceğe yönelik projeleriyle geniş bir coğrafyanın içme suyu ihtiyacına cevap vermeyi hedefleyen OSKİ, çalışmalarını Korgan’da sürdürüyor. 2015 ve 2016 yıllarında Eğricesu Deresi’nden başlanan ve Korgan ilçe merkezine kadar getirilen isale hattı, 2017 yılı yatırım programı kapsamında Fatsa ve Çatalpınar ilçelerinin üst mahallelerine kadar da uzatılacak. Çalışmaların sonunda Korgan ilçe merkezi ve çevresinin yanı sıra Çatalpınar ve Fatsa ilçelerinin yüksek rakımlı mahalleleri de kesintisiz içme suyuna kavuşmuş olacak.

1.000 METRE İSALE VE 1.000 METRE ŞEBEKE HATTI YAPILDI

Bu kapsamda Korgan’a 11 bin 341 metre isale ve 9 bin 710 metre şebeke hattı ile 2 bin 325 metre kanalizasyon hattı inşa edilecek. İlçe merkezinde kısa bir süre önce başlayan kazı çalışmaları sonucunda 1.000 metre isale ve 1.000 metre şebeke hattının yapımı tamamlandı. Kanalizasyon hattındaki çalışmalara ise kısa süre içerisinde başlanacak.

KORGAN İLÇESİNİN ALTYAPISI YENİLENİYOR

Korgan ilçe merkezinde kullanım ömrünü tamamlamış ve sık sık arıza veren mevcut şebeke hatlarının da yenileneceği çalışmalar ile ilçede içme suyu şebeke hattı olmayan mahallelere de yeni şebeke hatları yapılarak bölgenin tamamı içme suyuna kavuşturulacak. Korgan’ın merkezinde isale ve şebeke hattının yanı sıra 2 bin 325 metre kanalizasyon hattının yapılması planlanıyor. Tüm bu çalışmalarla ilçedeki altyapının tamamına müdahale edilmiş olunacak.

 

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.