Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’de Hemşireler Haftası kutlandı
Ünye’de Hemşireler Haftası kutlandı
15 Mayıs 2017 Pazartesi 21:09
12-18 Mayıs Hemşireler Haftası Ünye Devlet Hastanesi’nde düzenlenen programla kutlandı.

Programda Hastane Yöneticisi Op. Dr. Güray Yılmaz ve idareciler ile çalışanlar da hazır bulundu. 

Programda konuşma yapan Yılmaz, sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerin birey ve toplum sağlığının korunması, hastaların bilimsel esaslara göre bakımının yapılması konularında verdikleri hizmetlerle, insan sevgisiyle icra edilen kutsal bir mesleğin mensupları olduğunu ifade etti.

“Ülkemizin her köşesinde, yedi gün yirmi dört saat insan hayatının kutsallığından ödün vermeden büyük bir gayret ve özveriyle mesleğini yerine getiren hemşirelerimiz, sağlık sektörünün vazgeçilmez temsilcileridir” diyen Yılmaz, şu açıklamayı yaptı:

 “İnsana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan hemşirelik, günümüzde sağlık hizmetleri alanında ağır sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliğini taşımaktadır. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin ve ebelerimizin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’ nü tebrik eder; sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

 

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.