Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İmam Hatip’in mucitlerinden iddialı projeler…
İmam Hatip’in mucitlerinden iddialı projeler…
16 Mayıs 2017 Salı 19:55
Ünye İmam Hatip Ortaokulu, açılışını yaptığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda birbirinden iddialı 20 projeyi görücüye çıkardı.
Okul Müdürü Mustafa Ateş, “İmam Hatip Ortaokulu olarak gerek dini, gerekse kültürel çalışmalarda bizim de var olduğumuzu bilimsel ve kültürel projelerde gösteriyoruz” dedi.

Ünye İmam Hatip Ortaokulu’nun Türkiye Bilim ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, birbirinden iddialı projeleriyle dikkat çekti.

Ünye İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Emine Atakan Şengül’ün koordinatörlüğünde okulun çok amaçlı salonunda açılan fuarda 20 proje yer alırken, projelerden 10’u araştırma, 10’u ise tasarım çalışmalarından oluştu.

- İmam Hatip, bilimde ve kültürel çalışmalarda var olduğunu gösterdi  -

Bilim Fuarı açılış töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Ateş, “Serginin açılışında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz özverili bir şekilde çalıştılar, güzel bir eser ortaya koydular, hepsine teşekkür ediyorum. İmam Hatip Ortaokulu olarak gerek dini, gerekse kültürel çalışmalarda bizim de var olduğumuzu bilimsel ve kültürel projelerde gösteriyoruz” dedi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına katılan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ise, “Biz İmam Hatipleri çift kanatlı kabul ediyoruz, maddi ve manevi her iki kanadı birlikte taşıma gayreti içinde olan kurumlarız. Fenni ve sosyal ilimlere ne kadar önem veriyorsak, dini ilimlere de o kadar ehemmiyet veriyor; dini ilimlere ne kadar ehemmiyet veriyorsak bilimsel çalışmaların altında imzamızın olmasını arzu ediyor ve istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek bilim fuarı gezildi.

Fuarda en çok ilgiyi engelliler için hazırlanmış olan, “Engelliler İçin Yürüyen Kaldırım” projesi gördü.

Sınıf Öğretmenleri Coşgun Yılmaz’ın danışman öğretmenliğini yaptığı, 7/D sınıfı öğrencileri Emrullah Yusuf Okkalı ve Seda Çavuşoğlu’nun hazırladığı projede engellilerin kendi başlarına kaldıklarında hareketini ve ulaşımını kolaylaştırması amaçlandığı belirtildi.

“Engelliler İçin Yürüyen Kaldırım” projesinde, yol kenarlarında kaldırımlarda özel bir bölgeyi engelliler için ayrılacak. O bölümde makara, motor ve hareketinin kullanacağı bir kaykay veya kabin tarzında bir mekanizma kullanılacak. Bu şekilde yürüyen merdiven tarzında yürüyen kaldırım elde edilmiş olacak.

 

Bilim Fuarı’nın 18 Mayıs Perşembe akşamına kadar gezilebileceği bildirildi.  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.