Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ÜTSO’dan sağlığa destek
ÜTSO’dan sağlığa destek
16 Mayıs 2017 Salı 19:56
Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) iş birliğiyle imzalanan "Refakatçi Oteli" protokolüyle Ünye’de sağlık hizmetlerinden yararlanmak amacıyla uzaktan gelen hastaların yakınlarına otelde ücretsiz konaklama imkanı sunulacak.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Kıvrak, İdari Başkan Hakan Hacısalihoğlu, Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Güray Yılmaz ile beraberindekiler katıldı.

- Ünye’de 72 hasta yakınına sıcak çorba ve yatak imkanı sağlandı -

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Kıvrak, ÜTSO'nun sağlık hizmetlerine yaptığı destek için Başkan Zor’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Bu güzel hizmette bizlere destek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Burada barınma sorunu olan ve maddi imkanı olmayan 72 hasta yakınına en azından sıcak bir çorba ve sıcak bir yatak sağlamış olduk. Tabi ki insanlar hastalanmasın çok ihtiyacı olmasın ama ihtiyacı olduğu zaman da hastalarımıza ve yakınlarına daha konforlu bir ortam sağlamış olacağız.” 

- Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce’deki vatandaşlar hizmetten yararlanıyor -

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, protokol kapsamında sağlık hizmeti için ÜTSO’nun sorumluluk alanı olan Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce’den ilçe merkezine gelen ve kalacak yeri olmayan vatandaşlar için yıllık 72 yatak kapasiteli barınma ihtiyacı karşılanacağını söyledi.

Zor, şu açıklamayı yaptı:

“Odaya bağlı en uzak ilçe olan Akkuş, İkizce ve Çaybaşı’nın bir köyünden hastasını Ünye’ye getiren ve kalma sorunu olan bir vatandaşın ihtiyacını oda olarak karşılayacağız. Bu durumdaki hasta yakınlarının konaklama giderleri ÜTSO tarafından karşılanacaktır. Genel Sekreterimizin talebi doğrultusunda biz de sorumluluğumuz gereği bu protokole onay verdik. Ben Ünye ve bölgemizin yararlanacağı bir hizmet olmasını diliyorum.”

Öte yandan bu proje ilk olarak Ordu’nun merkez ilçesi olan Altınordu ilçesinde uygulanmış ve 200 hasta yakının barınması için Ordu Ticaret ve Sanayi Odası projeye destek vermişti. Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin Ünye’nin ardından Fatsa’da da bir çalışma yürütecekleri ve Ordu genelinde 500 yatak kapasiteli barınma ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.