Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Annelerin el lezzetini Mehmetçik’e ulaştırdılar…
Annelerin el lezzetini Mehmetçik’e ulaştırdılar…
16 Mayıs 2017 Salı 20:41
Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından hazırlanan, Ünye Kent Konseyi işbirliğiyle yürütülen çalışma sonrasında Ünyeli kadınlar kendi elleriyle hazırladıkları ev yemeklerini Ünye Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerlere ikram etti.
Ünye Kent Konseyi Başkanı Ayşe Yalın, “Cennet vatanımızı koruyan, bizlerin huzurlu bir şekilde yaşamımızı sürdürmemizi sağlayan Mehmetçiğimizin Anneler Günü’nde yanlarında olmak istedik. Sağolsun Komutanlığımız da bu talebimize olumlu yanıt vererek bizleri güzel ağırladılar. Biz de Ünye Kent Konseyi olarak bu akşam Mehmetçiğimizle çok keyifli bir zaman geçirmiş olduk” dedi.

Anneler Günü’nde anne hasreti çeken Mehmetçik’e Ünyeli kadınlar destek çıktı. Ünye Kent Konseyi işbirliğiyle Anneler Günü’ne özel hazırladığı programla Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri kendi elleriyle hazırladığı ev yemekleri, tatlı ve börekleri Mehmetçik’lere ikram etti.

Ünye Jandarma Komutanlığı ziyaretine Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Ünye Kent Konseyi Başkanı Ayşe Yalın ve yönetim kurulu üyeleri, Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevindik Diktepe Demir ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Komutanlığın bahçesinde hazırlanan masada ikramlara geçilmeden önce Ünye Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Koçdemir tadat (yoklama) aldı. Ardından evlerde hazırlanan anne lezzetinde yemekler askerlerle birlikte yenildi.

Memleketlerinden uzakta vatan nöbeti tutan askerlerle Ünye Kent Konseyi üyeleri sohbet etme imkanı bularak güzel bir anı yaşadılar.

Anneler Günü öncesi gerçekleşen bu buluşmada askerler kadın üyelerin gününü kutlarken, anneler ise kendi evlatlarından önce vatanı koruyan Mehmetçiklerden ilk kutlamaları aldılar.

Ünye Kent Konseyi Başkanı Ayşe Yalın, “Cennet vatanımızı koruyan, bizlerin huzurlu bir şekilde yaşamımızı sürdürmemizi sağlayan Mehmetçiğimizin Anneler Günü’nde yanlarında olmak istedik. Sağolsun Komutanlığımız da bu talebimize olumlu yanıt vererek bizleri güzel ağırladılar. Biz de Ünye Kent Konseyi olarak bu akşam Mehmetçiğimizle çok keyifli bir zaman geçirmiş olduk. Her biri bizim için önemli olan bu gençlerimize teşekkür ediyorum. Bizler de her zaman onların yanındayız. Bu duyguyu bugün onlarla birlikte yaşamaktan mutluyuz ve huzurluyuz” diye konuştu.

Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, “Biz memleketinden uzakta görev yapan askerlerimize bir nebze de olsa anne sevgisini yaşatmak adına böyle bir proje hayata geçirdik. Güzel bir buluşma oldu. Gerek komutanlarımız, gerekse askerlerimiz bizi çok güzel karşıladı. Biz de evlerimizde hazırladığımız yemekleri buraya getirerek birlikte sohbet edip bir akşam yemeğinde birlikte zaman geçirdik. Askerlerimize şimdiden hayırlı tezkeler diliyorum” dedi.

Ünyeli kadınların kendi elleriyle hazırladıkları ev yemekleri ikramının ardından, Jandarma Komutanlığı’nda doğum günü olan Mehmetçilerin yeni yaşları doğum günü pastasıyla kutlandı.

 

Keyifli geçen 2 saatlik ziyaretin ardından Mehmetçikle görüşerek Jandarma Komutanlığından ayrıldılar.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.