Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Yenikent’te kütüphane açılışı
Yenikent’te kütüphane açılışı
17 Mayıs 2017 Çarşamba 20:52
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Ünye’ye bağlı Yenikent Mahallesi’nde Yenikent Ortaokulu’nda kütüphane açılışı yaptı.

Başkan Çamyar, Yenikent Ortaokulu, Ünye Belediyesi ve Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Tuncay Osman Gök, “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin yetişmesinde kutsal bir vazife ve sorumluluğumuz olduğu bilinciyle bizlerinde bir şeyler yapması gerektiğine inandık” dedi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ise “Okuyoruz, ancak okumanın niteliğine bakmak lazım. Ben derslere girerken öğrencilerime okuyacakları ilk eserlerin klasikler olmasını tavsiye ederdim” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Böyle bir okulda hem yemek yeme fırsatı buluyorsunuz, hem taşıma sistemi ile geliyorsunuz. Başta Fatih projesi olmak üzere bilgisayar ve internet öğrencilerimizin hizmetine girdi. Şimdi bir de 3 bin kitaptan oluşan bir kütüphaneye kavuşmuş oluyorsunuz. Bol bol kitap okuyun ki yarınlarda içinizden Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı çıksın. Tüm bu başarıların temeli okullarda yapılan bu tarz çalışmalarda yatıyor.  Bizler eğitime elimizden geldiği kadar katkı sağlıyoruz. Bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda kütüphanenin açılmasında katkıları olanlara plaket takdim edildi.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.