Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Saadet Partisi’nden Engelliler Derneği’ne ziyaret
Saadet Partisi’nden Engelliler Derneği’ne ziyaret
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:29
Saadet Partisi Ünye İlçe Teşkilatı Engelliler Haftası dolayısıyla Ünye Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Özgür Şahin ve ekibini, Ünye Engelliler Derneği Başkanı Aslan Güdek ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Özgür Şahin, engellilere en fazla sahip çıkan görüşün Milli Görüş olduğunu, 1996 yılında kurulan Refah-Yol hükümetinin engellilere çok büyük destek ve hizmet ederek bunu gösterdiğini söyledi.

Şahin, ziyaretteki konuşmasında şunları söyledi:

“1996 yılında kurulan Refah-Yol hükümeti Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 3 Aralık 1996 tarihinde bu günü Engelliler Bayramı olarak ilan etmiştir. Merhum Erbakan Hocamız o dönemde meclisten kanun hükmünde kararname çıkartma yetkisi alarak engellilere bu güne kadar görmedikleri hizmetleri ve imkânları da sunmuştur. Başta başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı’nı kurduran Erbakan hocamız, engellilerin devlet kadrosundaki çalışma kotasını da yüzde 2’den yüzde 3’e çıkartmıştır. O zamanın parası ile 3 trilyon lirayı sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonuna aktararak engellilerin araç ve gereçlerinde kullanılmasını sağlamıştır. Şu anda partimizin genel merkezinde de engellilerle ilgili engelliler birim başkanlığı vardır.”

Güdek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, dernek olarak her zaman ziyarete açık olduklarını  sözlerine ekledi.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.