Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
‘Özel’ gösterileriyle hayran bıraktılar
‘Özel’ gösterileriyle hayran bıraktılar
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:30
10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen özel öğrencilerin özel gösterileri katılanlar tarafından tam not aldı.

Ünye Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda program düzenlendi.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek’in yanı sıra çok sayıda vatandaşın izlediği programda birbirinden güzel gösteriler yer aldı.

Programda ilk olarak Şehit Fatih Efiloğlu İlk ve Ortaokulu öğrencileri işaret diliyle şarkı söyledi.

“Engelsiz bir yaşam için biz varız, siz de var mısınız?” yazılı pankart ile sahneye çıkan İnönü İlkokulu’nun da gösterisi katılanlar tarafından beğenildi.

Programda daha sonra solo ve koro şarkılar yer aldı. Koro şarkıları ise Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri seslendirdi. Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen öğrencilerin şarkılarına zaman zaman vatandaşlar da eşlik etti.

Aynı okulun öğrencileri tarafından sunulan sıra gecesinde öğrenciler hem eğlendi, hem de eğlendirirken; semazen gösterisinde okul öğrencilerinden oluşan semazenler güzel bir gösteri sundu.

Kaymakam Güney ile Başkan Çamyar öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek güzel çalışma için teşekkür etti.

Program sonunda okulun Özel Eğitim Öğretmeni Tuba Güzel izlemekte kısa süren gösteri için yıl boyunca hazırlandıklarını ifade ederken, öğrencilerin sosyalleşmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini dile getirdi.

Güzel, “Okulumuz adına her yıl Engelliler Haftası kapsamında etkinlikler düzenliyoruz. Bu gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte onlardan biri. Burada yaptıkları 5 dakikalık bir gösteri için öğrencilerimizle beraber 1 yıl boyunca çalışarak kendilerini sıfırdan yetiştiriyoruz. Bu etkinlikler noktasında da çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlıyoruz. Sosyalleşme noktasında gösterilerimiz dışında gezi programlarına da yer veriyoruz” dedi.

Sıra gecesinin Koordinatör Öğretmeni olan Okulun Özel Eğitim Öğretmeni Gönül Coşar “Çocuklara aynı ritimde hareketleri yaptırmak, hepsine bunu aynı düzeyde öğretmek gerçekten çok zor oldu. İyi bir çalışma ortaya çıktığını düşünüyorum” diye konuştu. 

 

Gösterilerde 17 öğrenci görev alırken, yaptıkları gösterilerle ailelerinin ve vatandaşların alkışlarını aldılar.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.