Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Yunus Emre Kuruluş Kampı’nda kayıtlar başladı
Yunus Emre Kuruluş Kampı’nda kayıtlar başladı
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:30
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’de 2 Temmuz - 26 Ağustos 2017 tarihleri arasında gençlere yönelik olarak ikincisini düzenleyeceği “Yunus Emre Kuruluş Kampı” için kayıtlara başladı.
Başkan Enver Yılmaz, gençlerin eğlenirken öğreneceği kamp için 16 Mayıs - 18 Ağustos tarihleri arasında kayıt alınacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında düzenlenecek kampın başlamasına sayılı günler kaldı. Temmuz ayında başlayacak olan kampa, 2016-2017 eğitim - öğretim yılında 8, 9, 10 ve 11. sınıfta okuyan, takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler katılabilecek. 

- Ünye'deki kamp 8 hafta sürecek -

Yunus Emre Kuruluş Kampı’nın 8 hafta süreceğini ve öğrencilerin birer haftalık dönemler hâlinde kampa katılacağını belirten Başkan Yılmaz, “2 Temmuz- 26 Ağustos tarihleri arasında hizmet verecek olan Yunus Emre Kuruluş Kampımızda, gençlerimizin ulaşım dâhil tüm masrafları Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacak. Azami 200 kişilik gruplar hâlinde yapılacak kampa kız ve erkek öğrenciler, ayrı dönemlerde katılacak” dedi.

- Gençler, eğlenirken öğrenecek -

 İlk olarak 2015- 2016 eğitim- öğretim döneminde başarılı olan yaklaşık bin öğrenciye hizmet verdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmesine yardımcı olmak için bu kamp programımızı hazırladık. Öğrencilerimizin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Yunus Emre Kuruluş Kampımız sayesinde gençlerimizin eğlenmesini ve eğlenirken de öğrenmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

- Denize sıfır kamp -

Denize sıfır alanda süper bir kamp projesini geçtiğimiz yıl hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, şunları söyledi:

“Kampımızı, Ünye ilçemizde denize sıfır, mavi ve yeşilin tüm tonlarının bir arada görüldüğü doğa harikası bir bölgede hayata geçirmiştik. Birer hafta arayla 8 dönem misafir edeceğimiz öğrencilerimiz, bungalov evlerde konaklayacak, sabah kahvaltısından,  öğle ve akşam yemeklerinden de ücretsiz faydalanacak. Kamp süresince gençlerimiz, çeşitli sportif aktiviteler, sosyal ve kültürel geziler, sinema, kamp ateşi, değerler eğitimi, yüzme, ilk yardım ve kitap okuma gibi birbirinden farklı birçok etkinliğe katılacak.

- Kampta 24 saat güvenlik tedbiri uygulanıyor -

Başkan Enver Yılmaz, “Güvenlik için gerekli tedbirlerin alındığı kamp merkezimiz, 24 saat güvenlik kameraları ve güvenlik personeliyle kontrol edilecek. Öğrencilerimiz, velileri ve görevlilerden başka hiç kimse kampımız içerisine alınmayacak. Kız öğrencilerimizin kampta kaldığı dönemlerde ise sadece bayan personellerimiz görev yapacak.”

 

Detaylı bilgi için: http://www.ordu.bel.tr/Sayfa/Yunus-Emre-Kurulus-Genclik-Kampi/2222/2221Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.