Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
15 Temmuz Demokrasi Meydanı ihalesi “Göç Kardeşler”in
15 Temmuz Demokrasi Meydanı ihalesi “Göç Kardeşler”in
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:31
Ünye Belediyesi’nin Kaledere Mahallesi’nde 24 dönümlük arazi üzerinde yıkılan kapalı pazaryerinde uygulayacağı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ihalesini “Göç Kardeşler” aldı.

Ünye 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ihalesi Ünye Belediye Başkanlık makamında gerçekleşti. 5 Firmanın teklif dosyası aldığı ihaleye tek firma teklif vererek katıldı. Kapalı zarf usulü gerçekleşen ihalede Ünye Belediyesi yüzde 38, 16’sının Ünye Belediyesi’ne, yüzde 61,84’ünün yüklenici firmaya şeklinde teklif verdiği ihalede Ünye Göç Kardeşler Limited Şirketi 42,54’ünü Ünye Belediyesine, yüzde 57,46’sının yüklenici firmaya kalması teklifini vererek ihaleyi aldı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 24 dönümlük eski pazaryeri ve itfaiyenin bulunduğu alanla ilgili çalışmada somut adımın atıldığını söyledi.

Bu alanın görüntü itibariyle kent kimliğine yakışmayan, turizm kenti olma özeliğine yakışmayan bir yer olduğunu ve miadını doldurduğunu vurgulayan Çamyar, ” Göreve geldiğimiz andan itibaren eski pazaryerinin bulunduğu alanla ilgili projemiz vardı ama uygulama projesi hazırlanması uzun sürüyor. Bu çalışmalarımızı kafamızdaki plan çerçevesinde işlettik. Yeni bir kapalı çarşı inşa ederek 246 esnafımızı yeni yerlerine taşıdık. Bugün itibariyle Ünye’nin alışveriş merkezinden sonra dev bir yatırımı daha olan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın ihalesine çıktık” dedi. 

Çamyar, ihaleye ilişkin yaptığı açıklamada, “İhaleye ilişkin Isı Teknik, Akgün İnşaat, Göç Kardeşler, Güler İnşaat ve Topçu Mühendislik olmak üzere 5 firma dosya aldı. Ancak Belediyemize teslim edilen dosya ve teklif sayısı Göç Kardeşler’den oldu” diye konuştu.

Açıklamanın ardından mühürlü dosya açılarak şartnamede istenilen belgelerin kontrolü yapıldı. Kontrolün ardından şartnamedeki istenilen şartları tuttuğu tespit edilen Göç Kardeşler’in teklif zarfı açıldı. Ünye Belediyesi’nin yüzde 38, 16’sının Ünye Belediyesine ait, yüzde 61,84’ünün yüklenici firmaya ait olarak teklif verdiği ihaleyi, yüzde 42,54’ünü Ünye Belediyesi’ne, yüzde 57,46’sının yüklenici firmaya kalması teklifini veren Göç Kardeşler ihaleyi aldı. İhale, encümende görüşülüp incelendikten sonra önümüzdeki günlerde ihalenin sözleşmesinin imzalanacağı bildirildi.

 

Çamyar, ihale sonrası açıklamasında ise, “Önümüzde 15 günlük değerlendirme süremiz var. Encümende bu değerlendirilecek. Bizim talep ettiğimizin yani şartnamenin üzerinde teklif verildi” dedi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.