Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Şirin Ünye Gazetesi 57 yaşında…
Şirin Ünye Gazetesi 57 yaşında…
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:31
Yayın Kuruluşumuz Medya Ajans Yayın Grubu gazetelerinden, sahipliğini Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Ali Öztürk’ün yaptığı Şirin Ünye Gazetesi 57. yılını kutluyor.

Ünye’de 19 Mayıs 1961 yılında rahmetli Hayri Altuntaş tarafından çıkarılan ve daha sonra kardeşi merhum Ömer Altuntaş tarafından sürdürülen, Ünye’de kendi matbaasında basılan ilk gazete olan Şirin Ünye Gazetesi 57 yaşına girdi.

Ünye’nin yarım asrı geçen tarihine tanıklık etmiş olan Şirin Ünye Gazetesi, 2002 yılından günümüze Gazete sahibi Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk tarafından değişik tarz ve sayfa düzeninde çıkarılmaya başlanmış, bir süre günlük yayına geçmiş, son olarak yayın periyodunu haftalık olarak devam etmektedir.

Şirin Ünye Gazetesi’nde 56 yıldan bu yana çok sayıda yazar yazı yazmış, gazetenin ilk yıllarında Yazı İşleri Müdürlüğü yapmış Araştırmacı Yazar Gazeteci Yaşar Karaduman, Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu ve Yüksel Şen halen gazetede köşe yazarlığını sürdürmektedir.

Ünye’de ilk basın davasına konu olmuş olan Şirin Ünye Gazetesi’nin basıldığı baskı makinesi gazetenin Büyük Cami pasajındaki bürosunun önünde sergilenerek Ünye’de muhafaza edilen yarım asrı geçmiş baskı makinesi olarak korunmaya devam etmektedir.

57. yılımızda, Kurucumuz Hayri Altuntaş olmak üzere aramızdan ayrılan bütün büyüklerimize Allah’tan rahmet, yaşayanlara ise sağlıklı uzun ömürler dileriz.

 

Medya Ajans Yayın Grubu bünyesinde 57 yıldır yayın yapan Şirin Ünye Gazetesi’nin yanı sıra, 9 yıldır günlük olarak yayımlanan ÜNYE Kent Gazetesi ve 7 yıldır çıkartılan Canik Dergisi yayımları da bulunuyor.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.