Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çiftçilere fide ve sera naylonu dağıtıldı
Çiftçilere fide ve sera naylonu dağıtıldı
19 Mayıs 2017 Cuma 18:58
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere sertifikalı domates ve salatalık fidesi ile sera naylonu dağıtımı yapıldı.

Ordu ilinde sebze üreticiliğinin desteklenerek çiftçilere ek gelir kaynaklarının sağlanması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Sebze Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında, il genelinde 40.000 adet sertifikalı domates ve 20.000 adet sertifikalı salatalık fidesi ile 6.000 kg sera naylonu dağıtıldı.

Açıkta ve örtü altında sebze yetiştiriciliği yapan üreticilere dağıtılan sertifikalı, yüksek verimli ve hastalıklara dayanıklı fideler sayesinde birim alandan daha fazla ürün ve yüksek gelir elde edilerek il ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

İki yıldır başarıyla uygulanan proje kapsamında, geçen sene çiftçilere 50.000 adet sertifikalı domates ve 20.000 adet sertifikalı salatalık fidesi ile 6.000 kg sera naylonu dağıtımı yapılmıştı. Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.