Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Eserlerini müzede sergilediler
Eserlerini müzede sergilediler
19 Mayıs 2017 Cuma 18:59
18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla Ünye’de eğitim veren özel bir okulun öğrencileri yıl boyunca yaptıkları resim çalışmalarını Ünye Belediyes Yaşayan Kültürel Miras Müzesi bahçesinde sergilediler.

Yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi veren Okul Müdürü Gülseren Torun Kaya, “Müzeler Haftası dolayısıyla okulumuzdaki bir yıl boyunca yaptığımız görsel sanatlar etkinliğinde oluşan eserleri burada sergiledik. Çocuklar eserlerini sergilerken aynı zaman da tarihini öğrenmesi açısından burayı seçtik. Güzel ve hoş bir vakit geçirdiler” dedi.

Okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülşah Bilgi ise “66 adet resmimiz mevcut bu sergide. Aplik boya ve guaj boya çalışmalarımız oldu. 20 öğrencimizle tamamladık resimlerimizi ve gün boyu öğrencilerimiz burada hem sergiye gelenlere resimlerini anlatacak, hem de müze evde yapılan etkinliklere katılacak” diye konuştu.

Etkinliğe katılan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve Ak Parti İlçe Başkanı Arif Ergün de açılışın ardından sergiyi gezdiler.

Hava muhalefeti nedeniyle sergi ziyareti kısa tutulurken, Başkan Çamyar ıslanan çocuklara şemsiyesini tuttu.

Öğrenciler daha sonra Ünye Belediyesi Yaşayan Kültürel Mira Müzesi’nde çeşitli etkinlikler yaptı. Tahta kaşlık giydirme etkinliğinde el becerilerini ortaya koyan öğrenciler keyifli vakit de geçirdiler.

 

Ayrıca Müze sorumlusu Halkbilimci İhsan Akbulut tarafından sergilenen Karagöz Hacivat oyunu,öğrenciler ve protokol tarafından ilgiyle izlendi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.