Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Canik Fen Liselisi’nde mezuniyet coşkusu…
Canik Fen Liselisi’nde mezuniyet coşkusu…
19 Mayıs 2017 Cuma 19:00
Canik Fen Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezunları, Ünye Atik Otel’in bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreniyle kep fırlattı.

Canik Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Duman, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde 35 yıldır verdikleri hizmetle olduklarını söyledi.

- “Gençlerin doğru insanlarla doğru yerde eğitim alması çok önemli” -

Eğitimin önemine vurgu yapan Duman, “Gençlerimizin çağdaş dünyada hakkıyla yer alabilmesi, bağımsızlığına sahip çıkabilmesi, içinde bulunduğumuz zor koşullara çözüm bulabilmesi ve her durumda yaptıkları, ürettikleriyle kendini kabul ettirmesi ancak eğitimle mümkündür. Eğitim karanlığı arkada bırakarak ileriye, daima ileriye, aydınlığa yürümektir. Bunu yaparken gençlerimizin elbette doğru insanlarla, doğru yerde eğitim alması çok daha önemlidir. Biz Canik Ailesi olarak 35 yıldır aynı çizgideyiz. Bizim yolumuz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu” dedi.

- “Eğitim sadece diploma sahibi olmak değildir” -

Hüseyin Duman, velileri de eğitim konusunda bilgilendirerek, “Eğitim sadece diploma sahibi olmak değildir. Diploma her yerden alınabilir. Önemli olan nitelikli bir genç mezun etmektir. İnsanların bir arada yaşamasını sağlayan, toplumsal değerlere saygı duyan, fırsat eşitliğine inanan, adalete, hukuka olan inancını yitirmemiş, geleceğe dair umutları olan, her şeyden önemlisi insan sevgisini önemsemiş bir gençlik mezun etmek sıradanlık değil, ayrıcalıktır” ifadelerini kullandı.

Duman, öğrencilerini başarılarından dolayı kutlayarak, öğretmenlere ve ailelerine de teşekkür etti. 

- “Bundan sonra iyi bir vatandaş olmayı da eklemek sorumluluğumuzdur” -

Mezuniyet törenindeki konuşmasında “Bu güne kadar bizlerden beklenen iyi bir evlat ve başarılı bir öğrenci olmamızdı. Bundan sonra bunlara da iyi birer vatandaş olmayı eklemek asıl sorumluluğumuzdur” diyen Canik Fen Lisesi birincisi, aynı zamanda da 2017 YGS birincisi ve Türkiye 109.su olan Mehmet Furkan Öztürk, şunları söyledi:

“Yetişkinliğe adım attığımız bu dönemde üzerimize aldığımız sorumluluğun bilinci içerisindeyiz. Biliyoruz ki bir insan kolay yetişmiyor. Emek harcanması gerekiyor.  Bunların yanında bugüne kadar bize yapılan yatırımların karşılığını verme zamanımızın da geldiğine inanıyoruz. Bir sonun başındayız. Tam da bir ömür unutamayacağımız başlangıçların sonunda. Sonunda ve başında, her zaman yanımızda olan hakkı ödenemeyecek annemizin babamızın, emekleri anlatılmayacak öğretmenlerimizin ve idaremizin karşısında büyük bir heyecan ve minnetle doluyum. Bu güne kadar bizlerden beklenen iyi bir evlat ve başarılı bir öğrenci olmamızdı. Bundan sonra bunlara da iyi birer vatandaş olmayı eklemek asıl sorumluluğumuzdur. Sorumlu vatandaş olmanın temeli atalarımızın elleriyle kurdukları Cumhuriyetimize sahip çıkmaktır. Tam da bu nedenle gençler olarak Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin en büyük koruyucularıyız. Kimse tereddüt etmesin ki her türlü ülke konumunda bir fikrimiz ve bir çözümümüz var. Düşünüyoruz. Tartışıyoruz, araştırıyoruz, öğreniyoruz.”

Konuşmanın ardından Mehmet  Furkan Öztürk, ailesi ve öğretmenleriyle birlikte mezuniyet kütüğüne plakasını çaktı.

Mezun olan öğrenciler gruplar halinde sahneye çıkarak mezuniyet belgesi ve plaketlerini öğretmenlerinden aldın.

Plaket töreninin ardından öğrenciler mezuniyet pastalarını kesip, keplerini fırlattılar.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.