Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Fuarda söyleşi alanı eksikliği!
Fuarda söyleşi alanı eksikliği!
8 Temmuz 2017 Cumartesi 18:47
Ünye Belediyesi’nin bu yıl 2.sini düzenlediği Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri etkinliği başlarken, yazarlar fuarda söyleşi alanı eksikliğine dikkat çekti.
Yazar Meriç Turan, “2016 yılında ilki yapılan kitap fuarının bir ilçeye göre her şeyden önce cesareti çok iyi. Ünye, Kitap Fuarı sayesinde kabuğunu kırıyor. Genel itibariyle Ünye’deki bu girişim büyük bir cesaret, gelecek yıllarda çok daha güzel olacağını düşünüyorum.” diyerek de Ünye Belediyesi’ni tebrik etti.

 “Kültür ve Turizm şehri Ünye” vizyonuyla hareket eden Ünye Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda 6 gün sürecek olan 2. Ünye Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri’nin startını 8 Temmuz 2017 Cumartesi günü verdi.

Ünye’de mezarı bulunduğuna inanılan Yunus Emre’nin adını taşıyarak geçtiğimiz yıl kitap ve edebiyat sevenlere hitap eden etkinlikte çok sayıda yazar ve yayın evi de Ünye’de stant açtı.

Gazetemize Kitap Fuarı’nı değerlendiren Yazar Meriç Turan, Ünye Belediyesi’nin düzenlediği kitap fuarının gelecek yıllarda daha büyük bir fuar etkinliğine alt yapı oluşturduğunu söylerken, fuarda söyleşi alanı eksikliğine dikkat çekti.

“2016 yılında ilki yapılan kitap fuarının bir ilçeye göre her şeyden önce cesareti çok iyi.” diyen Yaşar Turan, “Ünye’ye ilk gelişim. Bu yıl ise gördüğüm kadarıyla Ünye Kitap Fuarı sayesinde kabuğunu kırıyor. Kitap fuarında ekstra bir söyleşi alanı olabilirdi. Küçük bir çadır kurularak içine de 40-50 sandalye konulup tüm yazarlara söyleşi yaptırılabilirdi. Ama genel itibariyle Ünye’deki bu girişim büyük bir cesaret, gelecek yıllarda çok daha güzel olacağını düşünüyorum.” dedi.

Turan, Kitap fuarlarının okul dönemlerinde yapılmasının daha etkili olacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Ünye, Karadeniz Bölgesi’nde olması dolayısıyla güçlü ve aklı başında insanların çıktığı bir yer. Aynı zamanda Ünye turistik bir yer olmuş. Ünye etkin kitap fuarlarını ve kültür şenliklerini okullar kapanmadan yapsın. Böylelikle bu çocuklar açısından daha önemli bir etkinliğe dönüşür.”

Yazar Meriç Turan, “Sandığın Şifresi” isimli çocuk kitabına ilişkin olarak, “Sandığın Şifresi 4. kitabım olup, çocuk türündeki ilk eserim. Çocuk kitabı noktasında çok hassas çalışmalar yapıyoruz. Ebeveyn ve öğretmenlerin çok daha hassas olmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

Meydanda düzenlenen etkinlikte ayrıca Ünye Yunus Emre Derneği’nin ‘Biz ve Yaban Yunus’ta Tamam’ adlı projesi kapsamında çekilen fotoğraflar sergileniyor.  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.