Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ÜDH’ye 2. seviye yoğun bakım ünitesi
ÜDH’ye 2. seviye yoğun bakım ünitesi
22 Temmuz 2017 Cumartesi 19:54
Ünye Devlet Hastanesi’nde 9 yataklı 2. Seviye Anestezi ve Reanimasyon yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı.

Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Güray Yılmaz, artan nüfus ve kronik hastalıkların neden olduğu tedavi ihtiyacının artmasından dolayı yoğun bakım ihtiyacının önem kazandığını, bu kapsamda Ünye Devlet Hastanesi’nde 6 yataklı olarak hizmet sürdüren 1. Seviye Yoğun Bakım Ünitesi’ni 9 yataklı 2. Seviye Anestezi ve Reanimasyon yoğun bakım ünitesine dönüştürdüklerini söyledi.

Sağlık alanında yatırımlarına bölgesel ihtiyaçları da gözeterek devam ettiklerini ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

“Bölgeye hizmet veren bir sağlık üssü konumundaki Ünye Devlet Hastane’mizde 2. basamak yoğun bakım yatağı sayısının artırılması ve bu hizmetin çağdaş teknolojik ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda üst düzeyde verilmesi amacıyla 9 yataklı yeni yoğun bakım ünitesini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Çoğu zaman tam doluluk oranları ile çalışan yoğun bakımların ihtiyaç duyan her hastaya anında hizmet verilebilmesi için sayıca artmasının yanında, ünitelerin yapılanmaları ve donanımlarının son teknoloji ile desteklenmesi insan hayatına ve sağlığına duyduğumuz saygının bir gereğidir.”

Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Güray Yılmaz, modern cihazlarla donatılan ünitede her türlü müdahalelerin yapılabildiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

“Ünitemiz, ikinci basamak yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir. Yoğun bakım ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir. Hastaların solunum, beslenme, temizlik, tuvalet gibi tüm vücut gereksinimleri yoğun bakım çalışanlarımız tarafından desteklenmektedir. Ünye Devlet Hastanesi olarak çağın gerektirdiği imkânlar kullanılıp her türlü yoğun bakım sağlık hizmetinin verilebildiği, kabin sistemli geniş odalar ile yoğun bakım standartlarını üst düzeye taşırken, halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme çabamız istek ve gayretle artarak devam edecektir.Ünye Devlet Hastanesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.