Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Anafarta’nın 1957 mezunları yeniden bir arada…
Anafarta’nın 1957 mezunları yeniden bir arada…
5 Ağustos 2017 Cumartesi 17:16
Ünye Anafarta İlkokulu’ndan 1957 yılında mezun olan 60 yıllık mezunlar, 30 yıl sonra yeniden bir araya geldi.

Ünye Motta Kafe ve Restoran’da bir araya gelen Ünye Anafarta İlkokulu’ndan 1957 yılı mezunları eski dostlar, anıları yad ederek vefat eden arkadaşlarına dua edip, öğretmenleri Hasan Tahsin’i saygı ve minnetle andılar. 

1957 mezunları arasında yer alan Prof. Dr. Ayşe Haznedar Yalın, “Biz 1957 yılı Anafarta İlkokulu mezunlarıyız ve 60 yıl önce ki mezunlarız. O sınıfın neredeyse bütün çocukları okudu ve belirli bir yerde. Biz Hasan Tahsin Öğretmenin çocuklarıyız. Çok da iyi bir eğiticiydi. Halen onun el izi üzerimizde ve ne zaman bir birimizi görsek keyifle sarılırız ve bir araya geliriz. Bizim arkadaşlarımızla bağımız 60 yıldır hiç kopmamıştı. Bu toplantıdan öncede 1980’li yıllarda öğretmenimiz Hasan Tahsin ile birlikte 3-4 yıl peş peşe toplanılmıştı. Yani bu sınıfın bir araya gelme alışkanlığı var. Böyle bir toplanma fikri ortaya çıktığında hiç kimse rahatsızlık duymadan bir araya geldi. Arkadaşlarımız arasında kayıplarımız var. Onlar içinde hepimiz bugün dua ediyoruz. Hasan Tahsin gerçekten iyi bir öğretmendi ve her şeyi bilirdi. Örf, adet, kültür, tarih, matematik her şeyi öğretti bize ve en önemlisi insan olmayı öğretti. Hasan Tahsin’i her zaman sevgi ve saygı ile anıyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

Kendisinin İstanbul’da yaşadığını ve sadece bu toplantı için Ünye’ye geldiğini ifade eden Bilgin Hasdemir ise,”Bu akşam burada yılları getirdik, yarının ne getireceğini kimse bilmez. Bizim de bu akşam burada toplanacağımız o yıllarda kimsenin bilemeyeceği bir şeydi. Burada duygularımız, hissedişlerimiz var. Bu duygu ve hissedişlerde çocukluğumuzdaki duyguyu, sevgiyi ve kardeşliği aynı şekilde masalara koyuyoruz. Bir birimizi gördüğümüzde ilkokulda sabah okula gittiğimizde bir birimize nasıl sarılıyorsak halen aynı şekilde sarılıyoruz. Bundan daha büyük zenginlik yok. Toplumlar dünü bugünle birleştirirse başarılı olur. Bizde dün ile bugünü birleştirdik ve dünü bugünle birleştirdiğiniz sürece huzurlu ve keyifli oluruz. Bu akşam burada bir araya gelmemiz aslında Ünye kültür zenginliği” diye konuştu.

Gece, saatlerde yapılan hoş sohbetin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.