Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Sular duruluyor, Çamlık kurtuluyor!
Sular duruluyor, Çamlık kurtuluyor!
8 Ağustos 2017 Salı 20:40
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye Çamlığı’nda uygulanacak projeden endişe duyan ve tepkisini basın ve sosyal medya aracılığıyla duyuran Ünyelilerin sesini Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz duydu.
Yılmaz’ın 10 Ağustos 2017 Perşembe günü Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında konuya ilişkin açıklama yaparak Ünyelilerin yüreğine su serpeceği, bu açıklamayla birlikte Ünye Kent Konseyi tarafından Çamlık’ta aynı gün saat 17.00’da yapılması planlanan “Çamlığımıza Sahip Çıkıyoruz Buluşması”nın iptal edileceği duyumu alındı.
Daha öncede Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz tarafından Ünye’ye yapılması planlanan teleferik projesi, Ünyelilerden gelen tepki üzerine rafa kaldırılmıştı. Bu projenin akıbetinin teleferik projesi gibi mi olacağı merak konusu!

 

 

- Çamlık’la ilgili söz Büyükşehir’in -

 

Ordu Büyükşehir'in Ünye Çamlığı'nda yapmayı planlandığı projenin açıklanmasının ardından oluşan karmaşa son buluyor.  Proje detayında Ünye Çamlık alanının büyük bir kısmında ticari amaçlı çalışmaların uygulanacağını gören vatandaşlar tepkilerini ortaya koyarken, Çamlık'ın ticari ranta çevrileceği endişesiyle projenin yenilenmesi isteğine Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ın ziyareti sonrasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın kayıtsız kalmayarak Ünyelilerin gönlünü ferahlatacak açıklamalar yapması bekleniyor. 

Ünye'de siyasi parti ve dernek başkanları başta olmak üzere birçok kesimden gelen tepkiye, sosyal paylaşım sitelerinden "Ünye Çamlık Yok Edilmek Üzere!" başlığıyla imza kampanyası başlatılırken, sosyal medyada açılan sayfalarla 'Çamlığına Sahip Çık' mesajları verildi.

Son olarak sosyal medyada Türkiye'nin çeşitli illerinden ve dünyanın çeşitli şehirlerinde yaşayan vatandaşlar ellerinde dövizlerle "Ben görmeden Çamlığa dokunma" yazılarıyla Ünye'ye ve yetkililere mesaj verirken, Ünye'nin sivil toplum kuruluşlarını temsil eden Ünye Kent Konseyi'de çamlık protestosu için 10 Ağustos 2017 Perşembe günü saat:17.00'da buluşmaya tüm Ünyelileri davet etti.

Başkanı Enver Yılmaz'ın, Perşembe günü düzenlenecek Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısında açıklama yaparak Ünyelilerin yüreğine su serpeceği, yapacağı bu açıklamanın ardından ise Ünye Kent Konseyi tarafından Çamlık'ta aynı gün saat 17.00'da yapılması planlanan "Çamlığımıza Sahip Çıkıyoruz Buluşması"nın iptal edileceği duyumu alındı.  

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.