Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ÜTSO’da aday enflasyonu!
ÜTSO’da aday enflasyonu!
10 Ağustos 2017 Perşembe 11:38
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda yılsonuna doğru yapılması beklenen seçim için bu dönem başkanlık için 7 ayrı ismin telaffuz edilmesi aday enflasyonuna neden oldu.
Geçtiğimiz dönem Durmuş Zor ve Hasan Şimşek olmak üzere iki adayın yarıştığı seçimlerde, bu dönem ikiden fazla adayın yarışacağına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle Başkan Durmuş Zor’un ÜTSO Başkanlığı’na aday olmayacağını açıklamasının ardından ÜTSO Başkanlığına adeta aday enflasyonu yaşandı.
ÜTSO seçimlerinde adı adaylıkta geçen ilk isim Bekir Şimşek olurken, basın huzurunda adaylığını ilk açıklayan isim İrfan Akar oldu. ÜTSO seçimlerinde işadamları Adem Çalık, Hasan Şimşek, Faruk Korkmaz, Hasan Çarkacı ve Ufuk Balcı’nın da isimleri adaylıkta anılmaya başlandı.

 

 

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ÜTSO) seçim dönemi yaklaşırken, adaylar da ortaya çıkmaya başladı. 2013 yılı mayıs ayında yapılan ve 4 yılda bir seçime giden Odanın başkanlığı için şimdiden 7 adayın ismi geçiyor.

ÜTSO seçimlerinde adı adaylıkta geçen ilk isim Bekir Şimşek olurken, basın huzurunda ÜTSO Başkanlığı’na aday olduğunu ilk açıklayan isim İşadamı İrfan Akar oldu, ilk resmi adaylık açıklaması da kendisinden geldi.

Özellikle Başkan Durmuş Zor’un ÜTSO Başkanlığı’na aday olmayacağını açıklamasının ardından ÜTSO Başkanlığına adeta aday enflasyonu yaşandı.

Kamuoyunda ÜTSO adaylığı için Ak Parti Ünye İlçe Başkanı olarak da görev yapmış olan işadamı Adem Çalık’ın yanı sıra, ÜTSO’nun eski başkanlarından aday olup olmayacağı merakla beklenen ve ‘Aday mısınız?’ sorularına ‘evet’ cevabı veren Hasan Şimşek’te böylelikle aday kervanına katılmış oldu.

Bunun yanı sıra çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdüren MHP’nin eski Başkanlarından Faruk Korkmaz’ın da adı adaylıkta telaffuz edilirken, Ünye Fevzi Çakmak Mahallesi’nde başarılı bir şekilde iş hayatını yürüten Ünye’nin sevilen işadamlarından Hasan Çarkacı’nın da ismi aday adayları arasında. Yine yerel marketler zinciri olarak başarılı iş adamı Ufuk Balcı’nın da ismi adalıkta geçmeye başladı.

Önümüzdeki günlerde ismi geçen iş adamlarımızdan hangisinin ÜTSO Başkanlığı’na aday olarak ismini yazdıracağı, kamuoyuna ‘Ben de varım’ diyeceği merakla bekleniyor.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.