Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ODÜ kontenjanı arttırdı
ODÜ kontenjanı arttırdı
11 Ağustos 2017 Cuma 13:42
Ordu Üniversitesi’nde İnşaatları biten Ziraat ve İlahiyat Fakültesi ile tadilat ve onarımı tamamlanan 1 yüksekokul binası yeni dönemde öğrencilere hizmet verecek. Hizmete girecek olan binalarla birlikte ODÜ bu yıl 7 bin yeni öğrenciyi bünyesine katacak.

Her geçen yıl yeni binaları bünyesine kazandıran ve fiziki donanımını güçlendiren Ordu Üniversitesi’nde (ODÜ) inşaatları biten Ziraat ve İlahiyat Fakültesi binaları ile Ünye Meslek Yüksekokulu yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin hizmetine sunulacak.

Ziraat ve İlahiyat Fakültesi binaları ile Ünye Meslek Yüksekokulu binalarında incelemelerde bulunan ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, üniversite olarak 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi ile ilgili çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

Bu dönem ön lisan, lisans ve lisansüstü olmak üzere toplamda 7 bin yeni öğrencinin Ordu Üniversitesi ailesine katılacağını belirten Rektör Yarılgaç, “Ziraat ve İlahiyat Fakültelerimizin yeni hizmet binaları tamamlandı. Ayrıca artan öğrenci sayımıza paralel olarak doğan ihtiyaçları en kısa zaman diliminde çözüme kavuşturduk. Bunların içerisinde çok üst teknolojiye sahip laboratuvarlar, atölyeler, akıllı sınıflar mevcut. Akademisyenlerimizin araştırma faaliyetlerine yönelik ve öğrencilerimizin bütün ihtiyaçlarını giderecek çalışmalarda sona gelmiş durumdayız. Bu yıl 24 bin öğrenciye sahipliği yapacak olan Üniversitemiz, öğrenci sayısı bakımından orta ölçekli iki ilçenin nüfus potansiyeline ulaşmıştır” dedi.

 

Yarılgaç, Ünye Meslek Yüksekokulundaki onarım ve tadilat çalışmalarının tamamlandığını, öğrenci ve öğretim elemanlarına daha ferah ve kullanışlı bir eğitim ortamı oluşturduklarını kaydetti. Ordu Olay
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.