Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Validen fındık müjdesi
Validen fındık müjdesi
11 Ağustos 2017 Cuma 15:12
Ordu Valisi Saddar Yavuz, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) destekleriyle fındıkta yeni bir projenin hayata geçeceğini açıkladı.

Vali Yavuz, fındıkta üreticinin mağdur edilmeyeceğinin altını çizerek, örnek uygulamaların üretici ile buluşturulması gerektiğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) destekleriyle büyük bir projenin üreticilerle paylaşılacağını belirten Vali Yavuz, şunları söyledi:

“Bizim bir ve beraber olmaya, çalışmaya ve üretmeye ihtiyacımız var. Daha çok çalışacağız, çünkü bu asır bizim asrımız olacak. Bizim asrımız olabilmesi için her alanda en iyiyi bulmalıyız. Bunu nasıl yapabiliriz? Somut olarak bugün tarımı konuşuyoruz. Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde 282 tane teknik personel var. İl ölçeğinde bu iyi bir rakam. Bizim tarım tekniklerini, ziraat Mühendislerimizin tavsiyelerini yerine getirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili elbette bizim, örnek uygulamaları sizlerle buluşturmamız gerekiyor. O yüzden bir ve beraber olalım, kardeş olalım, önümüze güvenle bakalım. Bizim aşamayacağımız herhangi bir engel yoktur. Ümitsizliğe asla yer yoktur. Biz mutlaka küresel ve güçlü bir Türkiye olacağız. Bunun temel şartı çalışmak, çalışmak, çalışmak. Ve medeniyetimizden beslenmek. Asla bin yıllık medeniyetimizden ayrılmayacağız. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkacağız, saygı göstereceğiz.”

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Başlık : Sayın Valim. Tarih : 12 Ağustos 2017 / Pazar Üye Adı :Uçan Okus
Sayın Valim hoşgeldiniz.Traşlı,kıravatlı,düzgün,ciddi görüntünüz insanlara itimat telkin ediyor.Ordu halkının dertlerine çare olacak insanlara gerçekten çok ihtiyaçları var.Sizin belirttiğiniz gibi bin yıllık bir tarihe değil en az 6000 yıllık belgeli tarihleri var.Cekli caklı konuşmalara da karınları tok.Her yönetici halkın gözünü boyamak için projelerinden bahsediyor.Projeler çok geniş kapsamlı uzun vadeli "zihinsel çalışmalardır.Bunların içinde yapılması mümkün şeyleri kısa vadeli operasyonlarla hayata geçirmek gerekmektedir.Denizcilik bitmiş,ziraat neredeyse sadece fındığa indirgenmiş,bu iktidar döneminde o da para etmemiş.Gerçekten Ordu halkı ne yapmalı? "İşten artmaz dişten artar." "Ak akça kara gün içindir." "Damlaya damlaya göl olur."Sakla samanı eşekler aç kalsın!" gibi nashatlara da ihtiyaçları yok.Birlik,kardeşlik mesajları asrın küresel medeniyetine uyma önerileri de çare değil.Şu söyleyeceklerimi siz ve diğer yöneticiler beyinlerinize kazıyın.Ordulular zamanın ileri gidişine ayak uyduramıyorlar! Yani,medeni olamıyorlar.Din bezirganları tarafından kandırılmışlar!Yetişkin insan güçleri,bilgi birikimleri var.yer temini,makine,alet edevat bulunması için süratle hareket ederek sanayi bölgelerini mutlaka açabilmelisiniz.Kolay gelsin.Başarılar dilerim.