Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Yılmaz’ın Çamlık’la ilgili sözleri facia!”
“Yılmaz’ın Çamlık’la ilgili sözleri facia!”
11 Ağustos 2017 Cuma 17:43
Ordu eski Milletvekili M. Hasan Öz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yaptığı açıklamanın herkes tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanını dinledim. Ünyelilerin isteği üzerine projeyi iptal ettim, dedi. Ancak sonraki sözleri facia!” dedi.
“Bundan sonra orayı kendi haline mi bırakacağını ima etti, ilgilenmeyeceğini mi ima etti, bakımını yapmayacağını mı ima etti, Ünyelileri cezalandıracağını mı ima etti? Bilinmez! Ama bilinmesi gereken bir şey var. Orası Başkanın kendine ait bir yer değil; istediği gibi tasarrufta bulunamaz” diyerek eleştiren Öz, “Bundan sonra gereken, oranın korunması, bakımı ve oraya doğru, doğal yatırım yapılmasıdır. Bu konuda Başkandan bu taleplerin yerine getirilmesi istenmelidir ve Çamlığa ilgisiz kalmaması için çaba sarf edilmelidir” diye konuştu.

 

 

Çamlık Projesi yapılan resmi açıklama ile iptal edilmesi sonrasında Ordu eski Milletvekili M. Hasan Öz Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yaptığı açıklamanın herkes tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

- “Enver Yılmaz’ın sözleri facia!” -

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Enver Yılmaz’ın yaptığı konuşmayı dinlediğini ifade eden Öz, ”Ordu Büyükşehir Belediye Başkanını dinledim. Ünyelilerin isteği üzerine projeyi iptal ettim, dedi. Ancak sonraki sözleri facia! ‘Ünyeliler devamlı orası sarhoş yuvası diye şikayet ediyordu. Sarhoş yuvası olarak şikayet edilen yer için on beş milyonluk yatırımdan vazgeçerek projeyi durdurdum’ dedi. ‘Hiç bir yatırım yapmayacağım’ dedi. Eylem kararını Gezi Parkı olayına benzetti” diyerek eleştirdi.

-“Açıklamalar iyi değerlendirilmeli”-

Yapılan açıklamanın herkes tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Öz, şunları kaydetti:

 

“Bundan sonra orayı kendi haline mi bırakacağını ima etti, ilgilenmeyeceğini mi ima etti, bakımını yapmayacağını mı ima etti, Ünyelileri cezalandıracağını mı ima etti? Bilinmez! Ama bilinmesi gereken bir şey var. Orası Başkanın kendine ait bir yer değil; istediği gibi tasarrufta bulunamaz. Halkın istediğini yapıyorum, derken sonrasında bildiğini okuyamaz. Ünyeli oraya beton yığını yapılmasın, doğası bozulmasın, korunsun ve bakımı yapılsın istiyor. Orayı halk kullansın, ‘sadece seçkinlere’ hizmet edip halktan koparılmasın istiyor. Bundan sonra gereken, oranın korunması, bakımı ve oraya doğru, doğal yatırım yapılmasıdır. Bu konuda Başkandan bu taleplerin yerine getirilmesi istenmelidir ve Çamlığa ilgisiz kalmaması için çaba sarf edilmelidir. Ünyeli hemşerilerimi tebrik ederim.”  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.