Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Tarla Günü’nde buluştular…
Tarla Günü’nde buluştular…
12 Ağustos 2017 Cumartesi 09:50
İkizce Ziraat Odası, 2 yıldır çalışma yürüttükleri örnek bahçede Tarla Günü düzenleyerek üreticilerle bir araya geldi.
Örnek bahçeye gelerek üreticilere İkizce Ziraat Odası, İkizce İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince sunum yapılarak fındıkta kalite ve verimliliğin artmasının mümkün olduğu gösterildi.
13 dönümlük örnek bahçede 2015 yılında 900 kilo ürün elde edilirken, 2 yıllık çalışmasının ardından 2017 yılı hasat döneminde 3.5 - 4 ton arasında fındık elde edileceği ifade edilerek, üreticiler kaliteli ve verimli ürün elde edilmeye teşvik edildi.

 

İkizce Ziraat Odası, 2 yıldır çalışma yürüttükleri örnek bahçede Tarla Günü düzenleyerek üreticilerle bir araya geldi.

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İkizce Ziraat Odası Başkanı Hasan Çalık, şunları söyledi:

 

“İkizce’de 13 dönümlük alanda 2 yıldır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizesinde örnek bahçe uygulaması gerçekleştiriyoruz.  Bu bahçeden 2015 yılında 900 kilo ürün elde edilirken, yaptığımız çalışmalar ise bu sezon 3.5- 4 ton ürün alıyoruz. Bu kapsamda üreticilerimizi daha kaliteli ürün elde etmek ve verimliliği arttırmaya teşvik etmek amacıyla Tarla Günü düzenledik. Burada üreticilere de sunum yaparak üründe verim ve kaliteyi arttırmaları için neler yapması gerektiğini anlattık. Tarla Günü kapsamında dal nasıl kesilmeli, gübreleme nasıl gübreleme yapılması gerektiği konusunda bilgiler verdik. Tarla Günümüz yapılan yemek ikramının ardından sona erdi. Tarla Günü’nün amacına ulaştığına inanıyoruz ve tarla gününü her yıl yapmayı planlıyoruz.”  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.