Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Murat Kekilli Ünye’de Konser Verecek
Murat Kekilli Ünye’de Konser Verecek
12 Ağustos 2017 Cumartesi 12:27
Karadeniz’de ilk kez yapılacak olan Yunus Emre Triatlonu’na yaklaşık 1 hafta kaldı. Hazırlıkları tüm hızıyla devam eden triatlon için Ünye’de çalışmalar başladı. 1 gün sürecek olan yarışmanın içeriği ise oldukça kapsamlı ve heyecanlı.

Konser İle Başlayacak 

Yunus Emre Triatlonu için kayıt yaptıran sporcular  bir gün öncesinden Ünye’ye gelerek konaklayacak. Bu heyecanlı yarışma öncesinde ise tanışmak amacıyla makarna partisi düzenlenecek ve ardından sanatçı Murat Kekilli Ünyelilerle olacak. Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek konser 19 Ağustos Cumartesi akşamı Ünyelileri coşturacak.

Meydandan Başlayıp Meydanda Bitecek

Sprint ve olimpik olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilecek olan Triatlon sporu Ünye Cumhuriyet Meydanından sabah 09.00’da start alacak. İlk olarak iskele mevkiinden denize girecek olan sporcular sprint triatlonda denizde üçgen şekliyle 750 metre, olimpik triatlonda ise 1,5 km yüzecek. Yüzmenin ardından meydandan bisikletlerini alacak olan sporcular sprint triatlonda otogar mevkiine 4 tur atarak toplam 5 km, olimpik triatlonda ise 8 tur atarak toplamda 10 km pedal çevirerek meydana gelecek. Son olarak ise meydandan Hasanbaba mevkiine koşacak olan sporcular sprint triatlonda 4 tur atarak 5 km koşarken olimpik triatlonda ise 8 tur atarak 10 km koşacak ve etkinlik meydanda son bulacak.

Ünyeliler Gönüllü Olarak Katılacak

Sabah 09.00 – 15.00 arasında yapılacak olan yarışmada Triatlon Federasyonundan 5 hakem görev alacak. Ayrıca Ünye halkından çok sayıda gönül, sporculara yön göstermek ve su vermek için gönüllü olarak etkinlikte yer alacak. Çipler vasıtasıyla zamanlamalarının ölçüleceği etkinlikte parkuru tamamlayarak bitiren her sporcuya madalya verilecek.

Ulusal Kanallar Canlı Yayınlayacak

Yüzme, Koşu ve Bisiklet Yarışı’nın aynı sporcuların ve aynı gün yapacağı Ünye Yunus Emre Triatlonu’nu birçok ulusal kanal canlı yayınlayacak. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar triatlonun tantımının önümüzdeki günlerde yapılacağını ifade ederken Ünye’nin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Triatlon  Nedir? Triatlon aslında kişisel bir spordur. Sporcunun erişebildiği gücü zorlayan insanüstü bir çaba gerektiren, değişik yaş gruplarının yapabileceği bir branştır. Olimpik tarzda rekor denemelerinin yapılmadığı hava ve zemin koşullarına göre derecelerinin değişebildiği bir spor olması insanların bu spora ilgisini arttırıyor.

Triatlon üç farklı spor branşının, zaman ayırımı olmaksızın ard arda yapılması ile oluşan yeni bir spor branşıdır. Fiziksel özellikleri sebebi ile kendisine en yakın branş olarak gösterilen Atletizm’den bir hayli farklıdır. Çünkü Atletizm gibi sporun atalarından sayılan Yüzme gibi bir ana branşı ve teknik bir malzemenin kullanılmasını gerektiren bisiklet branşını da içermektedir. Ayrıca Atletizmin branşları olan Dekathlon, Pentathlon ve Hepathlon sporlarında puanlama, Triatlon’da ise süreye karşı yarışma esastır. Bir diğer fark da Triatlon’nun bu sporların aksine çıkıştan bitime kadar süren bir spor olmasıdır.
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.