Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Türkiye Gençlik Birliği Üyeleri Giresun'da fındık kampında!
Türkiye Gençlik Birliği Üyeleri Giresun'da fındık kampında!
12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:32
Gençlik kabuğunu kırıyor, 8 Ağustos’ta başlayan fındık toplama kampı devam ediyor.

 Sistemin kabuğu gençliği bireycileştiriyor, tembelleştiriyor, beton kentlere hapsedip toprağa ve halka yabancılaştırıyor. TGB öncülüğünde gençlik kabuğunu kırıyor; yaz dönemini topraktan ve köylüden öğrenmek için değerlendiriyor.

Kuruluşundan bu yana emekçilerin ve köylülerin yanında olan Türkiye Gençlik Birliği (TGB);  köylülerle çalışmak  öğrenmek, emeği ve üretimi  paylaşmak için Giresun'un Tirebolu ilçesinin Sekü köyünde fındık toplamaya başladı.

- Köy halkıyla iç içe -

Diyarbakır’ın  Bismil Aslanoğlu köyünde Cumhuriyet okulunu kuran, Malatya köylerinde kayısı toplayan, üretimin içinde olan gençlik bu sefer de fındık toplama kampıyla halkla bütünleşerek üretime katılıyor.

 

Daha önce hiç köye gitmemiş gençlerin de aralarında bulunduğ bu ekip; toplama, kurutma ve patos işlemlerinin bütün evrelerini kendisi yapıyor. Gençler ayrıca kampta bulunduğu süre içinde yiyecekleri yemeklerden temizliğe kadar kendi işlerini kendileri yapıyor. Fındık toplama kampı ile ilgili “Halkıyla köylüsüyle  bütünleşen bir örgüt asla kaybetmez . Biz onların evlatlarıyız ve onların yanına çalışmaya geldik. Onlardan öğrenmeye geldik.” ifadelerini kullanan TGB Genel Başkanı Cem Dikmen: “TGB 11 yıldır var. Hiçbir zorluğa boyun eğmeden, yılmadan, yorulmadan Bağımsız ve Üreten Türkiye mücadelesini sürdürüyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi TGB'nin hiçbir zaman kendisini  halkından ayrı düşünmemesidir. TGB tüm kadrolarına ilk olarak bunu aşılar. Buna “halk için, halkla beraber” diyoruz. Bu kampta da Karadeniz, köylüsüyle, halkıyla dayanışma içinde fındık toplayarak milletimizin zenginliğini yakından tanıyacağız, arkadaşlarımızın köylüyle dayanışmasını sağlayacağız.” dedi. Köylüsünden, milletinden bir şey öğrenmeyen hiçbir hareketin Türkiye’de ayakta kalamayacağını vurgulayan Dikmen sözlerine söyle devam etti. “Ordu Giresun bölgesindeki fındık bahçelerine gidip dayanışma içerisinde çalışacağız. Topraktan ve halktan öğrenmek TGB'nin mayasıdır. Halkıyla köylüsüyle bütünleşen bir örgüt asla kaybetmez . TGB'de yaz kampları sadece tatil yapmak anlamına gelmez; kamptan öğrenmek esastır. TGB yaşayarak öğrenmeyi kendisine şiar edinmiştir.”
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.