Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Torun:
Torun: "Lütfen fındık üreticisine sahip çıkın"
12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:34
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “Ordu'dan yetkililere sesleniyoruz. Lütfen fındık üreticisine sahip çıkın. Biz sadaka istemiyoruz. Biz alın terimizin karşılığını istiyoruz. Biz ürettiğimiz ürünün gerçek değerini istiyoruz" dedi.

Seyit Torun, Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Akçatepe Mahallesi'nde bir fındık üreticisini ziyaret etti.

"Sayın yetkililer birazcık şu fındığın emeğinin değerini bilseler hiç değilse bir şeyler yapabileceklerini açıklarlar” diyen Seyit Torun, “Hiç duydunuz mu hükümetten fındıkla ilgili şunu yapacağız, bunu yapacağız diye. Referandumun hemen arkasından Toprak Mahsulleri Ofisi piyasaya girer gibi oldu ama girmesiyle çıkması bir oldu. Biz TMO'nun taban fiyatı belirlediğini sandık ama tavan fiyatı belirlemişler. Şu anda TMO ile ilgili de hiçbir hazırlık yok. Biz diyoruz ki Adalet ve Kalkınma Partisi bu bölgede güçlü ise bu insanlara karşı da sorumluluğu olmalı. Oy aldığı insanlara karşı mutlaka yükümlülüğünü yerine getirmeli. Ordu'dan yetkililere sesleniyoruz. Lütfen fındık üreticisine sahip çıkın. Biz sadaka istemiyoruz. Biz alın terimizin karşılığını istiyoruz. Biz ürettiğimiz ürünün gerçek değerini istiyoruz" dedi.

 

Ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu,Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Ordu İl Başkanı Atilla Şahin, Giresun İl Başkanı Necati Tığlı ve Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz katıldı.
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.