Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Karadeniz’de PKK ile sıcak temas
Karadeniz’de PKK ile sıcak temas
12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:34
Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül de doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi, yaralı bir askerin de tedavisi sürüyor.
Teröristlerden ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve saldırıyı bizzat yönettiği biliniyor.

 

- Çatışma sesleri kamerada-

Çatışmanın çıktığı Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı Mevkii’nde duyulan silah sesleri bir kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Silah seslerinin 15 dakika boyunca çevrede duyulduğu belirtildi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polislerin izinleri iptal edildi. Maçka İlçesi’ne çok sayıda takviye polis ekibi sevk edilirken ilçenin tüm giriş çıkışları tutuldu.

- Yakınları fenalık geçirdi-

Hastanede yaşamını yitiren Eren Bülbül’ün (15), PKK’lı teröristlerin girdikleri evden erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı.

Eren Bülbül, PKK’lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle gelirken çıkan çatışmada terörist kurşunlarına hedef oldu. Yaralanıp kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde yaşamını yitiren Eren Bülbül’ün yakınları acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu, sinir krizleri geçirdi. Acil servis önünde fenalaşan aile fertlerine, sağlık görevlileri müdahale etti. Çok sayıda çevik kuvvet polisi de hastane önünde güvenlik önlemi aldı.

Çatışmada yaralanan diğer yaralı askerin tedavisinin sürdüğü, sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğu belirtildi.

- Şehit Astsubay, doğum gününde toprağa verildi -

Çatışmada şehit olan Astsubay Başçavuş 41 yaşındaki Ferhat Gedik’in Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. 

Ailenin 5 çocuğundan biri olan Şehit Gedik’in Cemile Gedik ile evli olduğu, çiftin 16 yaşında Alp Koray ve 9 yaşında Perizat Kayra isminde 2 çocuklarının bulunduğu öğrenildi. Şehit Ferhat Gedik doğum günü olan 12 Ağustos 2017 Cumartesi günü memleketinde toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı. 

- Maçka’da ki terör saldırısında ‘Türk Tarık’ izi-

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında biri sivil 2 kişinin şehit edilmesi ve bir güvenlik görevlisinin de yaralanması olayını gerçekleştiren terörist grup deşifre edildi.

Son yıllarda Karadeniz’de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü PKK’nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları biliniyor. Bu grupların başında ise “Türk Tarık” kod adlı Barış Öner ve “Cudi Zaza” kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

 

‘Yeşil liste’ olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin’in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve saldırıyı bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon’un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.
YORUMLAR
Başlık : HAİNLER Tarih : 12 Ağustos 2017 / Pazar Üye Adı :ali osman
bizler Karadeniz li olarak bu kürtleri fındık toplama bahanesiyle memleketimize soktuğumuz müddetçe bu tür olaylar daha cooook yaşanacaktır bundan eminim. Allah bunları kahru perişan eylesin inşallah