Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye Kent Konseyi'nden kınama... “Tahammül edemeyenler tahammül beklemesin!”
Ünye Kent Konseyi'nden kınama... “Tahammül edemeyenler tahammül beklemesin!”
12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:36
Ünye Kent Konseyi tarafından Çamlık'ta takılan pankartın saldırıya uğraması tepkiye yol açtı. Kent Konseyi tarafından yapılan açıklamada olay kınanarak; tahammül edemeyenlerin tahammül beklemeye haklarının olmadığı belirtildi.

Ünye Kent Konseyi tarafından Çamlık'ta takılan pankartın bir grup tarafından saldırıya uğraması, önce okunamaz hale getirilmesi, sonra yerinden sökülerek yok edilmesi tepkiye yol açtı.

Ünye Kent Konseyi başkanı Musa Özgür Kıroğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, tahammül edemeyenlerin tahammül beklemeye haklarının olmadığını belirterek şunları söyledi:

 "Ünye Çamlık'ta, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlanan ve orada herkese açık kamusal alanı tamamen yok etmeye yönelik projenin iptalini istemek üzere Kent Konseyi olarak bir basın açıklaması toplantısı düzenleme kararı aldık. Toplantı Kent Konseyi öncülüğünde siyasi partilerin, sivil toplum teşkilatları ve halkın katılımıyla 10 Ağustos Perşembe günü saat 17.00'de Çamlık'ta yapılacaktı. Ancak, Perşembe günü toplantı öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada projenin ve ihalenin iptal edildiğini söyledi.

Bu açıklama ile birlikte Ünyelilerin Çamlık'ta uygulanmasını istemediği çalışma sonlandırılmış böylelikle 'maksat hasıl' olmuştu. Bunun üzerine Kent Konseyi de yapmayı kararlaştırdığı basın toplantısını iptal etti.

Kent Konseyi, iptal kararını öncelikle sosyal medya üzerinden ve ayrıca Çamlık'ta toplantı yerine taktığı üzerinde; "Çamlık'la ilgili sorun çözülmüştür. Dolayısıyla bugün buradaki toplantı iptal edilmiştir. Duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederiz. Ünye Kent Konseyi"  yazılı pankartla halka duyurmaya çalışmıştır.

10 Ağustos Perşembe günü saat 15.00’da telefonuma gelen bir mesajda pankartın takılı olduğu yerde, alanda toplanan bir grup tarafından saldırıya uğradığı belirtildi.

Çamlık'ta uygulanan proje ve ihale iptal edildiği, bunun üzerine Ünye Kent Konseyi de yapacağı toplantıyı iptal ettiği halde Çamlık'ta toplanan bir grup, sözde toplantı düzenleyerek Kent Konseyi'nin iptal kararını protesto etmeye kalkışmışlardır. Bu protestolar sırasında orada bulunanların içinden üç-beş kişi alanda takılı pankarta saldırmış, önce okunamaz hale getirmiş, daha sonra yerinden sökerek yok etmişlerdir.

Kim kendini ne zannederse etsin, kim kendini nasıl takdim ederse etsin, kendisi gibi olmayanlara tahammül etmek zorundadır. Orada halkı bilgilendirmek ve haberdar etmek üzere takılmış bir kurumun pankartına tahammül edemeyenlerin başkalarından tahammül beklemeye hakları yoktur.

 

Ünye Kent Konseyi olarak pankartımıza yapılan saldırıyı ve Konsey'e yapılan hakaret içeren söylemleri şiddet kınıyoruz."Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.